Наукова періодика України Галицький лікарський вісник


Дронова В. Л. 
Комплексне лікування первинних і рецидивних злоякісних пухлин органів тазу / В. Л. Дронова // Галицький лікарський вісник. - 2015. - Т. 22, число 2. - С. 24-27. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2015_22_2_9
На сьогодні в Україні виконання як первинних, так і вторинних операцій у багатьох випадках не відповідає стандартам онкохірургічних втручань, що призводить до суттєвого збільшення частоти рецидивів пухлинного процесу з розвитком "хірургічних" ускладнень, зниження тривалості та якості життя оперованих пацієнтів. Це значною мірою стосується пухлин органів тазу, частота яких серед злоякісних новоутворень в Україні сягає 17 %. Мета дослідження - визначення найбільш раціонального методу хірургічного лікування пацієнток з місцево-розповсюдженими первинними та рецидивними пухлинами тазу на основі мультидисциплінарного підходу. Оцінено результати лікування 87-ми хворих, яким виконано екзентерацію тазу (ЕТ) з приводу первинних і рецидивних пухлин тазу з 2003 по 2014 рр. З метою статистичної обробки результатів було використано методи варіаційної статистики з оцінкою кумулятивної виживаності та частоти місцевих рецидивів за методом Kaplan - Meier. Уніваріантний аналіз факторів, що впливають на виживання, проведено з використанням long-rank test. Тотальну ЕТ було виконано у 14-ти пацієнтів, передня - у 8-ми, задня - у 65-ти (у 25-ти - з резекцією сечового міхура). Медіані виживання для всієї групи пацієнтів склала <$E11,2~symbol С~0,2> міс., а в середньому виживання - <$E19,1~symbol С~0,3> міс. та корелювала з чистотою країв резекції, наявністю віддалених метастазів, післяопераційних ускладнень. Покращання показників якості життя у післяопераційному періоді (SF 36) вдалося досягти у 89 % пацієнтів, у яких було виконано R0 операції та 82,9 % пацієнтів з R1-2 резекціями. Найбільш високим виживання було у пацієнтів, оперованих з приводу рецидивних пухлин прямої кишки - медіана виживання 18,7 міс, для рецидиву раку шийки матки цей показник склав 9,7 міс., тіла матки - 11,2 міс. Висновки: екзентерація тазу - єдиний метод, що надає змогу ліквідувати ряд ускладнень пухлинного процесу у хворих з первинними і рецидивними пухлинами тазу, досягги задовільного локального контролю захворювання, розширити можливості для проведення радіохіміотерапії, покращити якість життя хворих, незважаючи на високу частоту післяопераційних ускладнень.
  Повний текст PDF - 1.294 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дронова В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дронова В. Л. Комплексне лікування первинних і рецидивних злоякісних пухлин органів тазу / В. Л. Дронова // Галицький лікарський вісник. - 2015. - Т. 22, число 2. - С. 24-27. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2015_22_2_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Дронова Вікторія Леонідівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського