Наукова періодика України Галицький лікарський вісник


Колеснік О. О. 
Колоректальний рак із синхронним метастатичним ураженням печінки: вплив хірургічної стратегії на результатита собівартість лікування / О. О. Колеснік, А. А. Бурлака, А. В. Лукашенко, В. В. Приймак, М. О. Волк, Ю. О. Жуков // Галицький лікарський вісник. - 2015. - Т. 22, число 2. - С. 40-44. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2015_22_2_14
Мета дослідження: покращити безпосередні та віддалені результати лікування хворих на синхронне метастатичне ураження печінки за колоректорального раку (смКРР) шляхом розробки програми хірургічного лікування із застосуванням одномоментного та двоетапного методів резекції первинної пухлини та метастазів печінки. Дослідження базуються на вивченні результатів лікування 125-ти хворих на смКРР (pT1-4, N0,2, M1 у разі раку ободової кишки та pT1-3, N0,2, M1 - раку прямої кишки), яким виконано одномоментне чи двоетапне хірургічне лікування за період 2008 - 2015 рр. на базі відділення пухлин органів черевної порожнини та заочеревинного простору Національного інституту раку. Зареєстровано достовірно значущі відмінності за тривалістю стаціонарного відновлення пацієнтів між досліджуваним групами хворих. Так, сумарний ліжко-день складав <$E18,0~symbol С~9,5> та <$E31,0~symbol С~7,8> відповідно для I та II групи, <$Eroman p~<<~0,001>. Також виявлено перевагу одномоментної хірургічної тактики за тривалістю оперативних втручань, яка склала <$E367,0~symbol С~71,8> хв для групи одномоментних резекцій та <$E515,0~119,1> хв в групі двоетапних хірургічних втручань, <$Eroman p~<<~0,001>. Найчастішими ускладненнями була гостра печінкова недостатність - (7 (11,3 %) і 3 (6,3 %), p = 0,36) та абсцеси черевної порожнин та малого тазу (5 (8,1 %) і 6 (12,5 %), p = 0,44) відповідно в групах I та II. Хірургічна стратегія із використанням одномоментних резекцій призвела до вищого рівня післяопераційної летальності - 3 (4,8 %), ніж двоетапні операції - 1 (2,1 %), однак ця різниця не була статистично значущою (p = 0,4). Загальна 5-річна кумулятивне виживання хворих на смКРР, які перенесеш R0-резекцію первинної пухлини та синхронних метастазів у печінці, склала 42 та 35 % відповідно для груп I та II, p = 0,73. Середня вартість лікування одного хворого на смКРР із застосуванням двоетапних резекції перевищила таку в групі хворих із застосуванням одномоментного хірургічного лікування даної патології на 40,9 % (<$Eroman p~<<~0,001>). Висновки: резекція печінки у разі смКРР залишається єдиним методом, який надає змогу достовірно покращити загальну 5-річну виживаність хворих незалежно від хірургічної тактики - 42 та 35 % за одномоментних і двоетапних резекцій відповідно, p = 0,73. Одномоментні резекції <$Esymbol Г~3> сегментів печінки з метастазами та ободової кишки із первинною пухлиною у разі смКРР є безпечною хірургічною тактикою - ускладнення <$Esymbol У~roman IIIа> рівня складають 4,8 %. Одномоментні резекції <$E>>~3> сегментів печінки з метастазами та прямої кишки з первинною пухлиною у разі смКРР достовірно збільшують ускладнення <$Esymbol У~roman IIIа> рівня - 20,9 %, p = 0,007. Середня вартість лікування одного хворого на смКРР із застосуванням двоетапних резекції перевищує таку в групі хворих із застосуванням одномоментного хірургічного лікування на 40,9 %.
  Повний текст PDF - 1.789 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Колеснік О.
  • Бурлака А.
  • Лукашенко А.
  • Приймак В.
  • Волк М.
  • Жуков Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Колеснік О. О. Колоректальний рак із синхронним метастатичним ураженням печінки: вплив хірургічної стратегії на результатита собівартість лікування / О. О. Колеснік, А. А. Бурлака, А. В. Лукашенко, В. В. Приймак, М. О. Волк, Ю. О. Жуков // Галицький лікарський вісник. - 2015. - Т. 22, число 2. - С. 40-44. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2015_22_2_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Колеснік Олена Олександрівна (медичні науки)
  • Бурлака Антон Анатолійович (медичні науки)
  • Лукашенко Андрій Володимирович (медичні науки)
  • Приймак Віктор Васильович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського