Наукова періодика України Галицький лікарський вісник


Яцишин Р. І. 
Підвищення ефективності лікування хворих на остеоартроз у поєднанні з абдомінальним ожирінням на фоні дисліпідемії / Р. І. Яцишин, М. Я. Сухоребська // Галицький лікарський вісник. - 2015. - Т. 22, число 1. - С. 92-96. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2015_22_1_30
Мета роботи - оцінка ефективності та безпеки застосування комбінації препаратів кверцетину та L-аргініну гідрохлориду в комплексній терапії для корекції ліпідного спектра крові у пацієнтів із остеоартрозом (ОА) у поєднанні з абдомінальним ожирінням. Обстежено 60 осіб з ОА із супутнім абдомінальним ожирінням та дисліпідемією на базі ревматологічного і ендокринологічного відділення ОКЛ м. Івано-Франківськ. Визначення ліпідного профілю крові здійснювалось на аналізаторі "Accent 200" (CORMAY, Poland) за стандартною методикою - визначали рівні ЗХС, ХС ЛПНЩ, ХС ЛПВЩ та ТГ у сироватці крові. Під час об'єктивного огляду визначали індекс маси тіла (ІМТ) Кетле. Для клінічної оцінки функціонального стану опорно-рухового апарату та дослідження ефективності лікування застосовували шкалу WOMAC, оцінку якості остеоартрозу за індексом Lequesne, ВАШ. З метою вивчення ефективності запропонованих способів лікування пацієнтів було розподілено на групи: I група - обстежувані перебували на традиційній патогенетичній базовій терапії (БТ); II група - пацієнтам до БТ було додано антиоксидантний препарат кверцетин (корвітин); хворі III групи приймали БТ з додаванням амінокислоти L-аргініну гідрохлорид (тівортін), IV групи лікували препаратам БТ у комплексі з кверцетином та L-аргініну гідрохлоридом. Одержані результати підтверджують негативний вплив абдомінального ожиріння на перебіг суглобового синдрому у хворих на ОА. При цьому у пацієнтів відзначається більш виражений больовий синдром, більш глибоке ураження суглобів, особливо нижніх кінцівок (100,0 %), суттєво збільшується кількість дефігурованих (припухлих) суглобів. Одержані результати можна пояснити не тільки збільшенням навантаження на суглоби у зв'язку з надмірною масою тіла у пацієнтів з абдомінальним ожирінням, а й змінами перебігу ОА на патогенетичному рівні. Виявлено позитивний вплив лікування на перебіг ОА комбінованого із абдомінальним ожирінням та дисліпідемією. Через місяць терапії у пацієнтів II та III групи спостерігались тенденція до нормалізації показників ліпідного спектру крові та покращання клінічного перебігу ОА із супутнім ожирінням і дисліпідемією. Найкращі результати спостерігались у пацієнтів IV групи, які одержували БТ, кверцетин та L-аргініну гідрохлорид. Висновки: через 1 міс лікування у хворих із поєднаною патологією встановлено позитивний вплив комплексного лікування кверцетином та L-аргініну гідрохлоридом щодо дисліпідемії.
  Повний текст PDF - 1.545 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Яцишин Р.
  • Сухоребська М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Яцишин Р. І. Підвищення ефективності лікування хворих на остеоартроз у поєднанні з абдомінальним ожирінням на фоні дисліпідемії / Р. І. Яцишин, М. Я. Сухоребська // Галицький лікарський вісник. - 2015. - Т. 22, число 1. - С. 92-96. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2015_22_1_30.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Яцишин Роман Іванович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського