Наукова періодика України Галицький лікарський вісник


Беш О. М. 
Аналіз прихильності до лікування пацієнтів, хворих на бронхіальну астму / О. М. Беш // Галицький лікарський вісник. - 2015. - Т. 22, число 1. - С. 6-9. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2015_22_1_3
Мета дослідження - вивчити фактори, які впливають на прихильність хворих на бронхіальну астму до лікування і запропонувати заходи, які сприятимуть підвищенню показників прихильності. Обстежено 104 пацієнти віком від 18-ти до 50-ти років. Сформовано 2 групи, в основну - увійшов 51 пацієнт, який поєднував базисне медикаментозне лікування та алерген-специфічну імунотерапію. У групу порівняння увійшло 53 пацієнти, які відмовилися від проведення алерген-специфічної імунотерапії та одержували лише базисну фармакотерапію. Спостереження за пацієнтами проводилось протягом року. Для визначення прихильності до лікування використовували власну анкету опитування, контроль за ефективністю лікування здійснювали на підставі Астма-контроль тесту та оцінки якості життя пацієнта. На початку дослідження прихильність пацієнтів до лікування була низькою в обох групах. На кожному візиті перевірялися і відпрацьовувалися практичні навики пацієнта щодо правильного застосування ліків і проведення контролю за лікуванням, а також проводився моніторинг і модифікація тригерних чинників (припинення тютюнопаління, розширення активного руху та виконання фізичних вправ, дотримання гіпоалергенної дієти) та лікування супутньої патології. Вже через 3 міс в обох групах показники прихильності зросли, зростання зберігалось і через 6 та 12 міс. Підвищення прихильності пацієнтів до лікування супроводжувалося покращанням показників контролю хвороби та якості життя. У більшої частини пацієнтів основної групи вдалось зменшити добові дози інгаляційних глюкокортикостероїдів та <$Ebeta sub 2>-агоністів пролонгованої дії. Висновки: комплексна система моніторингу надала змогу підвищити показники прихильності пацієнтів до лікування, контрольованості астми та якості життя зросли в обох групах, а також знизити тригерне навантаження (зменшення частоти куріння, корекція супутньої патології та контролю екофакторів помешкання). В основній групі одержано достовірно вищі показники контрольованості астми, суттєво зменшився об'єм базисного медикаментозного лікування.
  Повний текст PDF - 1.424 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Беш О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Беш О. М. Аналіз прихильності до лікування пацієнтів, хворих на бронхіальну астму / О. М. Беш // Галицький лікарський вісник. - 2015. - Т. 22, число 1. - С. 6-9. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2015_22_1_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Беш Олеся Михайлівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського