Наукова періодика України Галицький лікарський вісник


Федяк І. О. 
Аналіз матеріального забезпечення проведення практично-орієнтованих державних іспитів на фармацевтичному факультеті Івано-Франківського національного медичного університету / І. О. Федяк // Галицький лікарський вісник. - 2014. - Т. 21, число 4. - С. 98-100. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2014_21_4_38
Відповідно до галузевих стандартів вищої освіти формами державної атестації випускників фармацевтичного факультету є стандартизований тестовий іспит "Крок-2. Фармація" і практично-орієнтовані державні іспити та (або) захист дипломної роботи. Відмінність між традиційним проведенням державної атестації і практично-орієнтованими іспитами в тому, що студент шляхом вибору визначає не перелік пропонованих теоретичних питань, а перелік практичних навичок (певних задач діяльності), які виконує під контролем комісії. Оскільки практично-орієнтовані державні іспити мають відбуватись за умов, наближених до професійних (аптечних, складських, лабораторних тощо), то їх проведення напряму залежить від їх матеріального забезпечення. Випускники фармацевтичного факультету складають 5 практично-орієнтованих державних іспитів з дисциплін: "Управління та економіка у фармації", "Клінічна фармація", "Фармацевтична хімія", "Фармакогнозія", "Технологія лікарських засобів". Для покращання якості підготовки усіх студентів, а особливо випускників і більш повного формування їх практичних навичок під час вивчення фахових дисциплін у 2011 - 2012 навчальному році на фармацевтичному факультеті ІФНМУ було започатковано формування центрів практичної підготовки студентів. На даний час навчально-практичний тренінговий центр "Фармація" налічує у своєму складі 5 лабораторій і навчально-виробничу аптеку. В усіх підрозділах навчально-практичного тренінгового центру "Фармація" наявні алгоритми виконання практичних навичок із дисциплін, які вони забезпечують та узагальнено - з тих, які винесені на державну атестацію. Процес дооснащення лабораторій практичної фармації, як і навчально-виробничої аптеки, не припиняється: достатньо вже придбано, однак їх основні фонди потребують подальших капіталовкладень. Загалом забезпечення проведення практично-орієнтованих іспитів на фармацевтичному факультеті ІФНМУ заслуговує високої оцінки як з матеріальної, так і нормативно-правової, навчально-методичної та інформаційно-консультативної складових цього процесу.
  Повний текст PDF - 977.152 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Федяк І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Федяк І. О. Аналіз матеріального забезпечення проведення практично-орієнтованих державних іспитів на фармацевтичному факультеті Івано-Франківського національного медичного університету / І. О. Федяк // Галицький лікарський вісник. - 2014. - Т. 21, число 4. - С. 98-100. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2014_21_4_38.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Федяк Ірина Орестівна (фармацевтичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського