Наукова періодика України Галицький лікарський вісник


Завальська Т. В. 
Вплив антиагрегантної терапії на жирнокислотний спектр фосфоліпідів мембран тромбоцитів у хворих на нестабільну стенокардію / Т. В. Завальська // Галицький лікарський вісник. - 2014. - Т. 21, число 2. - С. 34-36. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2014_21_2_12
Обстежено 42 хворих на вперше виниклу стенокардію (ВВС) віком від 45 до 65 років і 18 клінічно здорових людей. Популяції та субпопуляції лімфоцитів визначено за допомогою методу моноклональних антитіл, імуноглобуліни Ig G, Ig A, Ig M і циркулюючі імунні комплекси у плазмі крові - за допомогою методу Манчіні. Результати дослідження показали, що комбінація клопідогрелю з аспірином (аспігрель) у базисній терапії хворих на ВВС є більш ефективною у порівнянні з базисною терапією, яка включала тільки клопідогрель, про що свідчить позитивна динаміка переважної кількості показників імунного статусу хворих. Після проведеного лікування у хворих на ВВС не виявлено повної нормалізації показників клітинного та гуморального імунітету, що, можливо, пов'язано з вираженим пригніченням загальної імунної відповіді у цієї категорії хворих і необхідністю пошуку нових лікарських засобів.Обстежено 41 хворого на прогресуючу стенокардію (ПрС). За допомогою газохроматографічного аналізу визначено жирнокислотний спектр (ЖКС) фосфоліпідів (ФЛ) мембран тромбоцитів до та після лікування. Базисна терапія 29 пацієнтів включала 75 мг клопідогрелю в поєднанні з 75 мг аспірину. За наявності протипоказань щодо прийому аспірину 12 пацієнтів одержували лікування, яке включало клопідогрель. Результати дослідження показали, що під час лікування хворих на ПрС із застосуванням комбінації аспірину з клопідогрелем виявлено позитивну динаміку і нормалізацію більшої кількості показників ЖКС ФЛ мембран тромбоцитів, що свідчить про ефективніший вплив поєднання антиагрегантної терапії з різними механізмами дії на розвиток патофізіологічних процесів і на позитивний розвиток захворювання в цілому.Обстежено 65 хворих з прогресуючою стенокардією віком від 67-ми до 73-х років. Популяцію та субпопуляцію лімфоцитів визначали за допомогою методу моноклональних антитіл, імуноглубліни (Ig) класів G, A, M та циркулюючих імунних комплексів у сироватці крові - за методом Манчіні. Одержані результати показали, що комбінація клопідогрелю з аспірином (аспігрель) в базисній терапії хворих з прогресуючою стенокардією більш ефективна у порівнянні з базисною терапією, яка включала тільки клопідогрель, про що свідчить позитивна динаміка більшості показників імунного статусу хворих.
  Повний текст PDF - 973.123 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Завальська Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Завальська Т. В. Вплив антиагрегантної терапії на жирнокислотний спектр фосфоліпідів мембран тромбоцитів у хворих на нестабільну стенокардію / Т. В. Завальська // Галицький лікарський вісник. - 2014. - Т. 21, число 2. - С. 34-36. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2014_21_2_12.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського