Наукова періодика України Галицький лікарський вісник


Проць Г. Б. 
Роль біохімічних маркерів кісткового ремоделювання у прогнозуванні результатів дентальної імплантації / Г. Б. Проць // Галицький лікарський вісник. - 2013. - Т. 20, число 2. - С. 95-97. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2013_20_2_31
Наведено результати дослідження маркерів кісткового ремоделювання у 87-ми хворих, яким проведено дентальну імплантацію, з'ясовано їх роль у прогнозуванні результатів даного лікування. Виявлено, що 47 % хворим дентальна імплантація проводилась на фоні низької мінеральної щільності кісткової тканини. Доведено, що показники біохімічних маркерів більш динамічно відображають зміни метаболізму кісткової тканини, у порівнянні з денситометрією, та надають можливість прогнозувати результати дентальної імплантації. Встановлено, що ризик периімплантитів спостерігається у хворих із низькою щільністю кісткової тканини та підтверджується розбалансуванням процесів ремоделювання (у хворих з остеопорозом маркер резорбції кісткової тканини значно і достовірно збільшується (<$E15,3~symbol С~1,2> н/моль) на фоні незначного зменшення вмісту маркеру формування кісткової тканини (<$E10,48~symbol С~0,9>), що в свою чергу призводить до дезінтеграції імплантів у 9,28 % хворих цієї групи). У таких пацієнтів є доцільним призначення остеотропних препаратів з метою профілактики остеодеструктивних процесів альвеолярної кістки та для зменшення та запобігання ускладнень, які виникають в процесі оперативного втручання та подальшого лікування.
  Повний текст PDF - 975.231 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Проць Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Проць Г. Б. Роль біохімічних маркерів кісткового ремоделювання у прогнозуванні результатів дентальної імплантації / Г. Б. Проць // Галицький лікарський вісник. - 2013. - Т. 20, число 2. - С. 95-97. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2013_20_2_31.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Проць Галина Богданівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського