Наукова періодика України Гірничий вісник


Шаповалов В. А. 
Використання виробничого потенціалу ливарних цехів у вирішенні завдань екології та охорони праці / В. А. Шаповалов, Л. Н. Саітгареєв, Т. П. Ярош, І. Е. Скідін // Гірничий вісник. - 2019. - Вип. 105. - С. 68-74. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/girvi_2019_105_16
Мета роботи - аналіз прямого та опосередкованого впливу заходів з підвищення енерго- та ресурсоефективності ливарного виробництва на санітарно-екологічний стан у виробничих відділеннях та на підприємстві у цілому. Методи - у результаті аналізу та бенчмаркінгу запропоновані заходи щодо зниження енергоємності виробничого процесу виготовлення виливок. Розглянуто та проаналізовано аспекти вирішення завдань екології таохорони праці при підвищенні виходу придатної продукції унаслідок зменшення браку, використання сучасних технологій формотворення та виробництва стрижнів, застосування технології регенерації формувальних сумішей, впровадження методів виправлення дефектів та способів виробництва двошарових виливок із застосуванням саморозповсюджуючогося високотемпературного синтезу розплавів, удосконалення технологічних операцій плавки та розливки спалі. Наукова новизна - показано, що зменшення кількості браку і підвищення виходу придатного металу опосередковано, але все ж таки, скорочує тривалість виробничого циклу, рівень травматизму, поліпшує санітарно-гігієнічну ситуацію,. Це призводить до зменшення кількості зворотного сплаву у плавці, поліпшенню умов праці, нормалізації екологічної ситуації. Практична значимість - впровадження прогресивних технологій виготовлення ливарних форм і стрижнів, а також відновлення відпрацьованих сумішей з урахуванням санітарно-гігієнічних норм та правил позитивно впливає на технологічні чинники виробництва, умови праці і екологічний стан у цілому. Застосування технології лиття з використанням СВС як альтернативи наплавленню різних сплавів на поверхню виливків забезпечить зменшення використаної електроенергії, газу та води, суттєвого зниження рівня утворення відходів та кількості шкідливих викидів у навколишнє середовище у порівнянні з викидами під час інших методів плавлення та розливання розплавів. Результати - аналіз зв'язків між більш ефективним використанням виробничого потенціалу ливарного підприємства та санітарно-екологічними показниками роботи дозволив обгрунтувати напрямки та конкретні заходи з одночасного покращення показників ефективності і рентабельності виробничих процесів та показниками екологічності й охорони праці.
  Повний текст PDF - 333.327 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шаповалов В.
  • Саітгареєв Л.
  • Ярош Т.
  • Скідін І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шаповалов В. А. Використання виробничого потенціалу ливарних цехів у вирішенні завдань екології та охорони праці / В. А. Шаповалов, Л. Н. Саітгареєв, Т. П. Ярош, І. Е. Скідін // Гірничий вісник. - 2019. - Вип. 105. - С. 68-74. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/girvi_2019_105_16.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського