Наукова періодика України Гірничий вісник


Кравченко К. В. 
Оцінка параметрів енергоефективності будівлі на прикладі 10-го корпусу НТУ "Дніпровська політехніка" / К. В. Кравченко, Є. В. Кошеленко, А. О. Кошеленко // Гірничий вісник. - 2018. - Вип. 104. - С. 13-18. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/girvi_2018_104_5
Мета роботи - визначення енергетичної ефективності громадських будівель. Актуальність даної теми зумовлена прийняттям у 2017 році Закону України "Про енергетичну ефективність будівель", за яким сертифікація енергетичної ефективності будівель, які знаходяться у комунальній власності і підлягають термомодернізації, реконструкції, термосанації або приміщення яких здаються в оренду, є обов'язковою. Виконано аналіз енергоефективності будівлі на прикладі 10 корпусу НТУ "Дніпровська політехніка". Загальний показник енергетичної ефективності включає в себе втрати крізь огороджуючі конструкції, витрати енергії на підігрівання вентиляційного повітря, на охолодження, кондиціювання приміщення у період року з надлишковими теплонадходженнями та на гаряче водопостачання. Увагу приділено визначенню та аналізу структури теплових втрат крізь огороджуючі конструкції будівлі. Основними напрямками термомодернізації будівлі наразі є удосконалення огороджуючих конструкцій та модернізація систем вентиляції і теплопостачання. Визначено співвідношення між втратами крізь окремі однорідні ділянки огороджуючих конструкцій - стіни, вікна, перекриття горища та підвалу. Визначено питому енергопотреби будівлі, зумовлену втратами енергії крізь огороджуючі конструкції. На підставі отриманих даних розроблені рекомендації для впровадження заходів зі зниження втрат тепла в будівлі та оцінено очікуване зниження енергоспоживання будівлі в результаті доведення опору теплопередачі огороджуючих конструкцій будівлі до мінімальних нормативних значень. Робота є частиною більшого дослідження енергетичної ефективності, яке охоплює окрім втрат крізь огороджуючі конструкції також витрати енергії системами кліматизації приміщень, витрати на гаряче водопостачання та на освітлення, що складає повний комплекс енергетичних витрат будівлі для визначення класу її енергетичної ефективності. За рахунок термомодернізації огороджувальних конструкцій можна зменшити втрати практично в 3 рази і після приведення термічних опорів огороджень до нормативних значень очікувані розрахункові втрати складуть 33,58 кВт-год/м<^>2.
  Повний текст PDF - 869.318 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кравченко К.
  • Кошеленко Є.
  • Кошеленко А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кравченко К. В. Оцінка параметрів енергоефективності будівлі на прикладі 10-го корпусу НТУ "Дніпровська політехніка" / К. В. Кравченко, Є. В. Кошеленко, А. О. Кошеленко // Гірничий вісник. - 2018. - Вип. 104. - С. 13-18. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/girvi_2018_104_5.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського