Наукова періодика України Гірничий вісник


Наливайко В. Г. 
Використання водного розчину ПАР "Лексол" для зниження пиловиділення на прикладі кар'єра ПрАТ "ІнГЗК" / В. Г. Наливайко, К. В. Лосьєв // Гірничий вісник. - 2018. - Вип. 104. - С. 121-125. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/girvi_2018_104_27
Мета роботи - проведення промислових досліджень з визначення ефективності використання водного розчину ПАР "Лексол" для зниження пиловиділення при проведенні масових вибухів і зв'язування пилу на автодорогах кар'єрів, а також перевірка методів та способів нанесення водного розчину антипилевого реагенту ПАР "Лексол" в ході експерименту. інструментальні вимірювання запиленості атмосферного повітря в кар'єрі безпосередньо біля підриваємих блоків за допомогою спеціальних приладів для автоматичного відбору запиленого повітря, оброблених поверхнево-активною речовиною "Лексол" і без обробки при щебеневій набійці свердловин. Інструментальні виміри запиленості автодоріг кар'єра при русі по ним технологічного автотранспорту до і після обробки поверхнево-активною речовиною "Лексол". Вперше були проведені дослідження антипилового реагенту ПАР "Лексол" в промислових умовах карьеру для пилепригнічення пилогазової хмари при вибухових роботах та получені позитивні результати пилозв'язування на технологічних автодорогах при інтенсивному русі автосамоскидів по її поверхні при температурах навколишнього середовище вище 25 <$E symbol Р>С. Практична значимість роботи полягає в проведенні досліджень ефективності пилопригнічення при проведенні масових вибухів на кар'єрі в реальних умовах виробництва, що дало змогу знизити викиди в атмосферу пилу на 21 %. Проведені дослідження дозволяють проводити заходи по зниженню пилових викидів в навколишнє середовище від технологічних робіт на залізорудних комбінатах, що призведе до зниження запилення в жилих масивах, розташованих біля цих виробництв. На підставі проведених промислових досліджень підтверджена ефективність запропонованого методу, щодо пилоподавлення при проведенні вибухових робіт із застосуванням водного розчину антипилового реагенту "Лексол-5. Під час нанесення водного розчину реагенту і в наступні дні не виявлено запаху чи інших негативних властивостей ПАР "Лексол". В ході проведення досліджень визначено ефективний час збереження в'яжучих властивостей реагенту на поверхні автодоріг, який становить близько 10 днів. При повторному нанесенні водного розчину ПАР "Лексол" тривалість часу ефективного зв'язування пилу буде зростати.
  Повний текст PDF - 641.384 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Наливайко В.
  • Лосьєв К.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Наливайко В. Г. Використання водного розчину ПАР "Лексол" для зниження пиловиділення на прикладі кар'єра ПрАТ "ІнГЗК" / В. Г. Наливайко, К. В. Лосьєв // Гірничий вісник. - 2018. - Вип. 104. - С. 121-125. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/girvi_2018_104_27.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського