Наукова періодика України Гірничий вісник


Golik V. I. 
Information technologies in designing mining objects / V. I. Golik, V. Kh. Dzaparov, G. Z. Kharebov, V. S. Morkun, N. V. Morkun, V. V. Tron // Гірничий вісник. - 2018. - Вип. 103. - С. 209-217. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/girvi_2018_103_44
Мета роботи - удосконалення форм і методів інформаційного забезпечення технологічних заходів, спрямованих на ефективний видобуток і комплексне використання видобутих мінеральних ресурсів на стадіях існування гірничо-добувного підприємства. Аналіз стану питання інформаційного забезпечення проводиться за літературними джерелами з даними передового досвіду, результатів дослідження рудовмісного масиву, параметрів розробки родовищ, технологічних якостей руд, оцінки стану масивів комплексними способами на моделях і за даними статистичної звітності. Наукова новизна - розвиток основ технологій проектування гірничовидобувних процесів, що базуються на концепціях баз даних імітаційного моделювання, експертних і геоінформаційних систем при видобутку і первинній переробці руд шляхом використання у виробництві нових, у порівнянні з існуючими, технологій здійснення виробничих процесів на стадії гірничого відділення. Практична значимість - використання встановлених дослідженнями системних зв'язків і закономірностей у процесі управління дозволяє в рамках інформаційної системи рутинного гірничодобувного підприємства формалізувати принципи взаємодії проектного органу, користувачів і об'єктів експлуатації на основі аналізу і синтезу системи управління ризиком помилки проекту і розробити моделі управління гірничим виробництвом з підвищенням ефективності і безпеки видобутку корисних копалин з коригуванням управляючих впливів на всіх стадіях існування об'єкта. Наведено оцінку стану інформаційного забезпечення сучасного гірничодобувного виробництва, орієнтованого переважно на видобуток твердих корисних копалин традиційними і новими технологіями. Сформульовано основні аспекти його удосконалення. Запропоновано схеми різноманітного автоматизованого проектування з поетапною оптимізацією частинних рішень, автоматизованого проектування є розробка системи управління геомеханіки масиву при розробці родовища, оцінки відповідності проекту екологічним умовам. безперервного моніторингу процесів з формуванням керуючих рішень на етапах розробки родовища. Рекомендовані методи дослідження нових процесів вилучення металів з некондиційного сировини.
  Повний текст PDF - 338.851 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Golik V.
  • Dzaparov V.
  • Kharebov G.
  • Morkun V.
  • Morkun N.
  • Tron V.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Golik V. I. Information technologies in designing mining objects / V. I. Golik, V. Kh. Dzaparov, G. Z. Kharebov, V. S. Morkun, N. V. Morkun, V. V. Tron // Гірничий вісник. - 2018. - Вип. 103. - С. 209-217. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/girvi_2018_103_44.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського