Кузнєцов Д. І. 
Структура мобільного робота для людей з обмеженими можливостями як частини системи "Розумний дім" / Д. І. Кузнєцов, Л. С. Рябчина, Н. А. Моцук, О. В. Градовий // Гірничий вісник. - 2017. - Вип. 102. - С. 96-99. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/girvi_2017_102_21
Мета роботи - огляд сучасних інформаційних технологій, які можуть забезпечувати усі можливі блага для побуту і роботи людини, наприклад, на основі використання інтелектуальних роботизованих систем. Слід відмітити те, що роботизовані системи дають змогу людям з обмеженими можливостями виконувати дії, що можуть бути незручними для них самих. Наприклад, допомогти дістати або передати необхідну річ, та у поєднанні із системою "Розумний дім", керувати інженерними системами оселі. Слід зазначити те, що у сучасних роботизованих інтелектуальних системах, окрім правильного вибору програмно-апаратного забезпечення, досить поширеною задачею є розробка методів, способів та технологічних рішень автономної навігації роботів. Отже, основною метою роботи є розробка структури мобільного робота як частини системи "Інтелектуальний дім" методів автономного переміщення та прокладки маршрутів у приміщеннях побутового типу. Розглянуто спосіб автономного пересування робота у приміщенні коридорно-кімнатного типу по горизонтальній поверхні у межах одного поверху. Рішення поставленого завдання досягнуто за рахунок виконання трьох процесів: вибору напряму, збереження напряму та визначення цілі. Результатами досліджень є структура інформаційної системи, що включає у себе роботизованого помічника, який забезпечує комфорт у оселі, може гарантувати безпеку та виконувати моніторинг умов, як внутрішніх, так і зовнішніх для людей з обмеженими фізичними можливостями. Запропоновано структурну схему мобільного робота, як частину системи "Розумний дім", метою якого є покращання побутових умов проживання для людей із обмеженими можливостями, на основі використання голосових команд, та можливості автономної роботи робота. Запропоновану роботизовану систему, окрім виконання функцій робота помічника, доцільно використовувати як систему протипожежної безпеки та сигналізації, наприклад, на основі постійного моніторингу оточуючого простору на предмет нештатних ситуацій.
  Повний текст PDF - 353.308 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кузнєцов Д.
  • Рябчина Л.
  • Моцук Н.
  • Градовий О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кузнєцов Д. І. Структура мобільного робота для людей з обмеженими можливостями як частини системи "Розумний дім" / Д. І. Кузнєцов, Л. С. Рябчина, Н. А. Моцук, О. В. Градовий // Гірничий вісник. - 2017. - Вип. 102. - С. 96-99. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/girvi_2017_102_21.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського