Наукова періодика України Гірничий вісник


Андрейчиков М. В. 
Інноваційні розробки для підвищення ефективності сухого очищення повітря за допомогою ультразвуку / М. В. Андрейчиков // Гірничий вісник. - 2015. - Вип. 99. - С. 65-68. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/girvi_2015_99_17
Розглянуто питання ефективності пилопригнічення. Проведено аналіз рудникової атмосфери при дробуванні сировини. Розроблена модель фільтра "Циклон", який оснащений ультроразвуковим генератором. Низька ефективність аспіраційних систем підприємств зв'язана не тільки з експлуатаційними причинами: порушенням технології, абразивним зношенням, злипанням пилу, але й з недосконалістю апаратів очищення повітря. Враховуючи технологічну недосконалість засобів пиловловлювання, невисоку ефективність їх роботи при подрібненні сировини, внаслідок чого концентрації пилу і шкідливих газів на робочих місцях у більшості випадків перевищують допустимі величини, що призводить до розвитку пилового бронхіту і силікозу у робітників, метою наукової роботи є зменшення змісту шкідливих домішок в атмосфері робочої зони при подрібненні сировини до нормативних величин за регламентований проміжок часу шляхом пригнічення пилових викидів. Як відомо фільтр "Циклон" достатньо ефективний в уловлюванні крупнодиспертного пилу, але мало ефективний у уловлюванні дрібнодисперсного пилу. Для збільшення ефективності осадження дрібнодисперсного пилу в "Циклоні" необхідно збільшити масу частинок пилу, тобто скоагулювати частини. Інтенсифікація процесу коагуляції пилу та збільшення ефективності її уловлювання досягається тим, що на частинки пилу діє ультразвукове випромінення. Ультразвукова коагуляція являє собою процес зближення і укрупнення, зважених в газі або рідини дрібних твердих часток, рідких крапельок і газових бульбашок під дією акустичних коливань звукових або ультразвукових частот. Швидкість коагуляції, тобто ефективність процесу очищення промислових газів від дисперсних домішок з допомогою накладення ультразвукових коливань високої інтенсивності визначаються: інтенсивністю коливань, часом експозиції,частотою,вихідною концентрацією. Усе це дозволяє констатувати, що за допомогою розробленого пиловловлювача при транспортуванні, дробуванні й скиданні сировини створені нормальні санітарно-гігієнічі умови праці за пиловим чинником, які повністю виключають виникнення у робітників пневмоконіозу.
  Повний текст PDF - 421.445 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Андрейчиков М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Андрейчиков М. В. Інноваційні розробки для підвищення ефективності сухого очищення повітря за допомогою ультразвуку / М. В. Андрейчиков // Гірничий вісник. - 2015. - Вип. 99. - С. 65-68. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/girvi_2015_99_17.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського