Наукова періодика України Гірничий вісник


Сидоренко В. Д. 
Опрацювання даних лазерного 3d-сканування з використанням комплексних програми / В. Д. Сидоренко, М. В. Шолох, М. П. Сергєєва // Гірничий вісник. - 2014. - Вип. 98. - С. 142-147. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/girvi_2014_98_34
Розглянуто програмне забезпечення, що призначене для керування наземним лазерним сканером, є невід'ємною частиною приладів, тому що враховує різного роду помилки в результатах вимірювання інженерних об'єктів, які знаходяться на денній поверхні території гірничого відводу. Для прискорення маркшейдерсько-геодезичного забезпечення робіт, а також для підвищення інформативності одержаних при цьому даних, запропоновано використовувати технологію тривимірного наземного сканування під час розв'язування задач геоінформаційного забезпечення інфраструктури гірничодобувного підприємства. Проаналізовано програмні продукти, що надають змогу одночасно вказати кілька областей сканування і для кожної з них вибрати індивідуальну роздільну здатність зйомки. Створено високоточну технологію тривимірного наземного лазерного сканування на автомобільній дорозі "Техбаза - кладовище "Західне". Виконано камерально-графічну обробку наземного лазерного 3D-сканування, яка базуються на створенні комплексних програмних продуктів, що надають змогу одночасно розв'язувати завдання управління лазерним сканером та опрацювання одержаних результатів в системі автоматизованого проектування. При цьому більшість програм опрацювання надає змогу розв'язувати прикладні завдання в різних областях народного господарства. На основі аналізу програм, призначених для керування сканером і опрацювання даних наземного лазерного сканування та практичного досвіду їх застосування рекомендується під час вибору програмного забезпечення для розв'язання конкретних завдань враховувати їх функціональні можливості, зручність інтерфейсу та швидкість виконання тих або інших операцій. Для побудови тривимірних векторних моделей у програмному забезпеченні "Cyclone SCAN" використовується автоматичний, напівавтоматичний та інтерактивний режими. Доведено, що інтерактивний режим моделювання об'єктів менш точний у порівнянні з автоматичним і напівавтоматичним, однак за наявності у користувача достатнього досвіду роботи з програмним забезпеченням використання його надає змогу одержати необхідну точність у формуванні тривимірної моделі і заощаджувати час.
  Повний текст PDF - 501.464 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Сидоренко В.
  • Шолох М.
  • Сергєєва М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Сидоренко В. Д. Опрацювання даних лазерного 3d-сканування з використанням комплексних програми / В. Д. Сидоренко, М. В. Шолох, М. П. Сергєєва // Гірничий вісник. - 2014. - Вип. 98. - С. 142-147. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/girvi_2014_98_34.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського