Наукова періодика України Гірничий вісник


Пироженко А. В. 
Основа опори без застосування інвентарних вантажів для високовольтних пересувних внутрішньокар'єрних ліній електропередач / А. В. Пироженко, Т. В. Пироженко // Гірничий вісник. - 2014. - Вип. 98. - С. 106-109. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/girvi_2014_98_27
Стан безпеки під час перевлаштування (спорудження) високовольтних пересувних внутрішньокар'єрних ліній електропередач визнаний як критичний через недостатню стійкість опор з металевими основами. Всі відомі рішення металевої основи пересувної опори потребують привантаження основи для забезпечення її стійкості. Привантаження не може гарантувати стійкість основи опори, оскільки за умов відкритих гірничих робіт здійснюється породою. Наведено методику розрахунку металевої основи пересувної опори внутришньокар'єрних високовольтних ліній електропередачі, яка забезпечує її стійкість без додаткового навантаження. Опори розраховувались на навантаження від власної ваги і вітрового навантаження на конструкцію, на навантаження від проводів повітряної лінії, а також на навантаження, які зумовлені прийнятим способом монтажу та від ваги монтера та монтажних приладів. Вказані розрахунки проводилися для кожного типу опор в нормальному, аварійному і монтажному режимах повітряної лінії за найбільш невигідного з точки зору стійкості опори поєднання кліматичних умов. Розрахунки стійкості опори проводились в режимі найбільших навантажень, тому що тяжіння проводів в цьому режимі значно перевищує тяжіння проводів в режимі найнижчої температури без вітру. Аналіз схем розрахункових навантажень на опору від тяжіння проводів показує, що найбільш небезпечним режимом тяжіння проводів, з точки зору стійкості опори, є нормальний режим кутової проміжної опори за максимального нормативного напору вітру та температури -<$E5~symbol Р roman C>. Після визначення усіх складових розв'язувалося рівняння рівноваги опори відносно маси основи за необхідного коефіцієнта стійкості. В результаті проведених розрахунків встановлено, що мінімально необхідна маса основи опори для забезпечення її стійкості за довжини 3,6 м і ширини 3 м складає 1300 кг. Розроблено конструкцію основи будь-якого типу пересувних опор, яка не потребує принавантаження.
  Повний текст PDF - 325.86 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Пироженко А.
  • Пироженко Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Пироженко А. В. Основа опори без застосування інвентарних вантажів для високовольтних пересувних внутрішньокар'єрних ліній електропередач / А. В. Пироженко, Т. В. Пироженко // Гірничий вісник. - 2014. - Вип. 98. - С. 106-109. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/girvi_2014_98_27.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського