Наукова періодика України Геофизический журнал


Филатова В. Т. 
Мобильно-проницаемые зоны в фундаменте северо-восточной части Балтийского щита и условия их локализации / В. Т. Филатова // Геофизический журнал. - 2012. - Т. 34, № 1. - С. 50-62. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/gfj_2012_34_1_5
На прикладі Кольського регіону виконано тектонофізичне моделювання, що дозволило виділити структури, які дренують підняття мантійних основних - ультраосновних магм. Дослідження здійснено на базі числового моделювання з метою реконструкції зон підвищеної проникності фундаменту, які сформувались у пізньому археї та зумовили локалізацію тектономагматичних процесів у регіоні. Побудовано кількісні моделі напружено-деформованого стану земної кори регіону з урахуванням її еволюційного розвитку. Північно-східну частину Балтійського щита розглянуто як неоднорідне пружне тіло, що зазнає дії об'ємних сил і заданих напружень на межі. Розв'язано крайову задачу в напруженнях. Уперше запропоновано використовувати розрахунки градієнтних полей напружень для виділення ослаблених зон у фундаменті. Розглянуто два етапи архейського періоду розвитку Кольського регіону. Згідно з аналізом результатів числового експерименту, закладення ослаблених зон у фундаменті Кольського мегаблока, які визначили місцеположення зеленокам'яних поясів Колмозеро-Воронья і Терсько-Аллареченський, відбулося раніше, ніж у північній частині Біломорського мегаблока, яка охоплює територію поширення Йонського зеленокам'яного поясу. Розроблені методи застосовано як методи експрес-діагностики, що дозволяє виділяти ослаблені зони у фундаменті та оцінювати їх ступінь проникності з мінімальними витратами часу й ресурсів.
  Повний текст PDF - 1.034 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Филатова В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Филатова В. Т. Мобильно-проницаемые зоны в фундаменте северо-восточной части Балтийского щита и условия их локализации / В. Т. Филатова // Геофизический журнал. - 2012. - Т. 34, № 1. - С. 50-62. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/gfj_2012_34_1_5.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського