Наукова періодика України Геофизический журнал


Ентин В. А. 
Еще раз о природе Крымской гравитационной аномалии / В. А. Ентин, О. Б. Гинтов, С. И. Гуськов // Геофизический журнал. - 2010. - Т. 32, № 6. - С. 119-134. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/gfj_2010_32_6_4
Узагальнено матеріали гравіметричної зйомки масштабу 1:50 000 Кримського півострова. Складено карту аномалій Буге за густини проміжного шару 2,3 <$Eroman {г "/" см sup 3}> і карту залишкових аномалій, одержаних після осереднення в квадратному вікні <$E24~times~24> км. Уточнені контури і структура Кримського гравітаційного максимуму інтенсивністю 110 мГал. Виконано кількісну інтерпретацію по двох профілях, які пересікають Степовий і Гірський Крим, а також чорноморський шельф. Показано, що виникнення Кримської аномалії пов'язано з формуванням коромантійної суміші на межі кори і мантії та подальшою екструзією порід ультраосновного - основного складу в середню і верхню частину кори у вигляді мантійного діапіру. Укорінення виступів мантійного діапіру в граніти та осадові породи палеозою зумовило піднімання мезозойського структурного поверху і формування антикліноріїв, складених породами таврійської серії. Допущено, що з цим процесом зв'язано і піднімання Кримських гір. Утворення коромантійної суміші і мантійного діапіру на межі Скіфської і Чорноморської плит зумовлено виникненням Чорноморської западини в результаті рифтингу-спредингу, формуванням Західно- і Східночорноморської мікроплит, їх реверсивним рухом на північ і інденторним тиском на Кримський півострів з боку Аравійської плити.
  Повний текст PDF - 1.089 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ентин В.
  • Гинтов О.
  • Гуськов С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ентин В. А. Еще раз о природе Крымской гравитационной аномалии / В. А. Ентин, О. Б. Гинтов, С. И. Гуськов // Геофизический журнал. - 2010. - Т. 32, № 6. - С. 119-134. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/gfj_2010_32_6_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гінтов Олег Борисович (1935–) (геологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського