Наукова періодика України Геофизический журнал


Шаров Н. В. 
Сейсмогеологическая характеристика земной коры юго-восточной части Фенноскандинавского щита (Россия) / Н. В. Шаров, В. С. Куликов, В. В. Куликова, Э. В. Исанина, Н. А. Крупнова // Геофизический журнал. - 2010. - Т. 32, № 3. - С. 3-17. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/gfj_2010_32_3_2
Вивчення глибинної будови суміжного регіону Архангельської області та Карелії проведено на базі узагальнення даних глибинних сейсмічних досліджень МВХ, ГСЗ, МВХЗ, а також нових геологічних робіт інституту геології КарНЦ РАН. Розглянуто асоціативні результати сейсмічних (МВХ, ГСЗ, МВХЗ) та інших геофізичних і геологічних даних. Такий комплексний підхід дає можливість виявити усі принципові відмінності сейсмічних параметрів верхньої кори в інтервалі розрізу від поверхні до глибини 5 - 7 км і характер їх змінення, що зумовлені особливостями геологічної будови на рівні сучасного ерозійного зрізу. Показано, що збільшення швидкості поширення хвиль поблизу поверхні пов'язане, можливо, з наявністю високометаморфізованих комплексів або мафіт-ультрамафітових мігматитів. Сейсмічні параметри в інтервалі глибин від 7 - 12 до 25 - 30 км є стабільними для всієї зазначеної території, а змінення швидкості (максимальна у верхній і середній частинах кори не перевищує 6,2 - 6,5 км/с) з глибиною має інверсійний характер. Уявляється, що склад порід у земній корі до глибин 25 - 30 км неістотно відрізняється від відомого у верхній частині розрізу. Висунуто гіпотезу щодо природи перехідного шару кора-мантія у регіоні як релікта закристалізованої головної частини палеопротерозойського плюму "Віндибелт". Показано у загальних рисах еволюцію розвитку кори регіону та напрямки великих тектонічних переміщень у ній.
  Повний текст PDF - 1.044 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шаров Н.
  • Куликов В.
  • Куликова В.
  • Исанина Э.
  • Крупнова Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шаров Н. В. Сейсмогеологическая характеристика земной коры юго-восточной части Фенноскандинавского щита (Россия) / Н. В. Шаров, В. С. Куликов, В. В. Куликова, Э. В. Исанина, Н. А. Крупнова // Геофизический журнал. - 2010. - Т. 32, № 3. - С. 3-17. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/gfj_2010_32_3_2.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського