Наукова періодика України Гепатологія


Ворожбит О. Б. 
Динаміка інтенсивності втоми у хворих на ХГС після досягнення ними стійкої вірусологічної відповіді та її зв’язок з рівнем кріоглобулінів у сироватці крові / О. Б. Ворожбит // Гепатологія. - 2018. - № 4. - С. 63-69. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/gepat_2018_4_9
Результати, наведені в даній роботі, є продовженням дослідження поширеності та інтенсивності проявів втоми у хворих на хронічний гепатит C в динаміці після закінчення ними лікування препаратами прямої противірусної дії до моменту досягнення стійкої вірусологічної відповіді (СВВ). Для досягнення даної мети в дослідження було включено 201 хворого на ХГC із 214 осіб, у яких під час попереднього дослідження було підтверджено наявність втоми. За статтю обстежені пацієнти розподілялися наступним чином: чоловіків - 108 (53,73 %), жінок - 93 (46,26 %), віком від 18 до 65 років. Усі пацієнти досягнули СВВ, що було підтверджено за допомогою методу ПЛР згідно клінічного протоколу. Також враховували вік пацієнтів, індекс маси тіла (ІМТ) рівень активності аланінамінотрансферази в сироватці крові (AлАT), рівень РНК ВГC, генотип РНК вірусу, ступінь фіброзу та активність некрозо-запальних змін у тканині печінки, які визначали до початку лікування. Як і в попередньому дослідженні виявляли наявність втоми та визначали ступені тяжкості за допомогою візуальної аналогової шкали (ВАШ). Усім хворим визначали рівень кріоглобулінів за допомогою спектрофотометричного методу. Встановлено, що після закінчення противірусної терапії і досягнення хворими СВВ, втома продовжувала виявлятися більше ніж у половини пацієнтів (53,23 %) і значно погіршувала якість їх життя. В результаті аналізу розподілу хворих за статтю встановлено, що після закінчення лікування і досягнення СВВ, втома статистично достовірно (p >> 0,05) продовжувала утримуватися частіше серед жінок - 68 (63,55 %), ніж серед чоловіків 39 (36,45 %); серед осіб старшого віку незалежно від статі; у пацієнтів з 3 генотипом ВГС та з вищим індексом маси тіла (ІМТ). За результатами оцінювання за шкалою ВАШ легка втома спостерігалася у 9 (8,41 %), середня втома - у 47 (43,93 %) та сильна втома - у 51 (47,66 %) особи. У більшості пацієнтів (93 %) із кріоглобулінемією після закінчення терапії утримувалася втома. Встановлено залежність між рівнем кріоглобулінемії та ступенем вираженості втоми.
  Повний текст PDF - 449.388 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ворожбит О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ворожбит О. Б. Динаміка інтенсивності втоми у хворих на ХГС після досягнення ними стійкої вірусологічної відповіді та її зв’язок з рівнем кріоглобулінів у сироватці крові / О. Б. Ворожбит // Гепатологія. - 2018. - № 4. - С. 63-69. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/gepat_2018_4_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Ворожбит Ольга Богдановна (медичні науки)
  • Ворожбит Ольга Богданівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського