Наукова періодика України Геологічний журнал


Огняник М. С. 
Дослідження нафтопродуктового забруднення підземних вод України / М. С. Огняник, А. Л. Брикс, Р. Б. Гаврилюк // Геологічний журнал. - 2018. - № 3. - С. 59-66. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/geojur_2018_3_4
Представлено огляд досліджень з проблем охорони підземних вод від забруднення. Необхідність у посиленому вивченні змін якості питних підземних вод у 50-ті роки минулого століття була пов'язана із зростанням водоспоживання і збільшенням скиду відпрацьованих неочищених вод. Проте минуло ще понад 10 - 15 років аж поки в світі звернено увагу на втрачені нафтопродукти як на специфічний забруднювач підземної гідросфери. У 80 - 90-ті роки в Україні почастішали випадки виявлення прихованих в урунтовій товщі осередків втрачених, нафтопродуктів. У дослідженнях багатьох таких осередків відділ охорони, підземних вод Інстітуту геологічних наук НАН України брав безпосередню участь. Протягом 2013 - 2017 рр. у рамках Програми НАТО "Наука заради миру та безпеки" в Україні був реалізований проект облаштування на території військової частини сучасної системи вилучення з надр нафтопродуктової рідини. Це перший реалізований в Україні міжнародний проект, що направлений на приведення у безпечний стан забрудненого нафтопродуктами геологічного середовища на території військового об'єкта.
  Повний текст PDF - 704.128 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Огняник М.
 • Брикс А.
 • Гаврилюк Р.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Огняник М. С. Дослідження нафтопродуктового забруднення підземних вод України / М. С. Огняник, А. Л. Брикс, Р. Б. Гаврилюк // Геологічний журнал. - 2018. - № 3. - С. 59-66. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/geojur_2018_3_4.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Гаврилюк Руслан Борисович (геологічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського