Наукова періодика України Гідробіологічний журнал


Романенко В. Д. 
Дніпровські водосховища, їхнє значення та проблеми / В. Д. Романенко // Гидробиологический журнал. - 2018. - Т. 54, № 1. - С. 3-12. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/gbj_2018_54_1_3
Розглянуто історію створення першого гідроенергетичного комплексу на Дніпрі - Дніпрогесу. В подальшому великомасштабне гідротехнічне будівництво в Україні стало одним із пріоритетів загальнодержавного рівня, що було зумовлено індустріалізацією країни, розвитком сільського господарства та інших галузей виробництва. Природний дефіцит водних ресурсів викликав створення каскаду із шести дніпровських водосховищ. На стадії проектування, а потім будівництва і експлуатації кожного з водосховищ сформувались концептуальні підходи щодо екологічної оцінки впливу гідротехнічного будівництва на водні об'єкти, в розробці яких плідно співпрацювали проектанти, будівельники та учені-гідроекологи, що дозволило прогнозувати як позитивні, так і можливі негативні наслідки введення в експлуатацію штучно створених водних об'єктів. Показано значення дніпровських водосховищ, шляхи мінімізації негативних наслідків перетворення великої рівнинної річки у водосховища.
  Повний текст PDF - 130.108 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Романенко В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Романенко В. Д. Дніпровські водосховища, їхнє значення та проблеми / В. Д. Романенко // Гидробиологический журнал. - 2018. - Т. 54, № 1. - С. 3-12. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/gbj_2018_54_1_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Романенко Віктор Дмитрович (1930–) (ветеринарні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського