Наукова періодика України Формування ринкових відносин в Україні


Зарічна О. В. 
Методологічні засади формування та розвитку прикордонного співробітництва у підприємництві в транскордонному регіоні / О. В. Зарічна // Формування ринкових відносин в Україні. - 2018. - № 7-8. - С. 90-97. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/frvu_2018_7-8_13
Уточнено і розвинено методологію та методичний інструментарій вибору пріоритетів розвитку підприємництва у прикордонних територіях, визначено інституційне середовище і механізми прикордонного співробітництва, які забезпечують їх інноваційний розвиток. Актуальність дослідження обумовлюється тим, що структурні зміни прикордонної регіональної економіки, пов'язані з пошуком нових форм організації простору і підвищенням конкурентоспроможності території. Використання такого підходу виступає одним з важливих пріоритетів повноцінної реалізації потенціалу кожної території і забезпечення розвитку економіки за рахунок підвищення якості соціально-економічного простору. Мета роботи - вивчення методологічних засад формування прикордонного співробітництва у підприємництві в транскордонному регіоні, визначенні дієвих механізмів активізації розвитку малого прикордонного підприємництва. Методологія проведення роботи - положення теорій економічного розвитку та концепцій розвитку підприємництва на основі транскордонного співробітництва. Формування гіпотези, щодо дослідження партнерства у підприємництві в контексті розвитку транскордонного співробітництва та обгрунтування пропозиції щодо посилення ролі розвитку прикордонного співробітництва у підприємництві для забезпеченні економічного зростання євро регіонів. Доведено, що формування просторових полюсів економічного зростання, у тому числі прикордонного регіону може розглядатися як потенційна територія зростання, який в майбутньому може поширитися на інші частини національного простору. Обгрунтовано методологічні засади формування та розвитку прикордонного співробітництва у підприємництві в транскордонному регіоні, запропонований механізм удосконалення системи управління розвитком малого прикордонного підприємництва, побудований на основі поєднання переваг і можливостей адміністративного і ринкового регулювання підприємницького середовища. Запропоновано структуру центрів розвитку малого прикордонного підприємництва, інтегровану в діючу інфраструктуру, що забезпечує функціонування і розвиток бізнесу та підприємницького середовища в ексклаві. Висновки: розвиток транскордонного співробітництва має забезпечити ефективну реалізацію соціальних і економічних інтересів як регіону в цілому, так і прикордонних общин, населення та державних інтересів. Використання цього підходу створює сприятливе економічне середовище та забезпечує інвестиційну привабливість, ефективний міжрегіональний поділ праці, організацію спільної діяльності підприємств в регіоні, розвиток виробничої інфраструктури, забезпечує раціональне використання регіонального виробничого і ресурсного потенціалу, розвиток територіальних господарських комплексів, формування гнучких управлінських структур, орієнтованих на активний розвиток прикордонних територій.
  Повний текст PDF - 87.935 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Зарічна О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Зарічна О. В. Методологічні засади формування та розвитку прикордонного співробітництва у підприємництві в транскордонному регіоні / О. В. Зарічна // Формування ринкових відносин в Україні. - 2018. - № 7-8. - С. 90-97. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/frvu_2018_7-8_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Зарічна Олена Володимирівна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського