Наукова періодика України Формування ринкових відносин в Україні


Шостак Л. Б. 
Фінансові та технологічні інновації (Intelligent enterprise (IE) світового паливно–енергетичного комплексу / Л. Б. Шостак, О. І. Дікарєв // Формування ринкових відносин в Україні. - 2018. - № 3. - С. 45-65. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/frvu_2018_3_9
Наукова рефлексія авторів викликана парадоксально конфліктним станом світового ПЕК та невирішеністю ряду методологічних і прикладних питань функціонування фінансових інструментів. Зроблено припущення, що конфліктність зростає не стільки від дефіциту запасів природних ресурсів, праці, переходу на нетрадиційні джерела енергії, енергозберігаючі технології, скільки від пошуків ренти низкою фінансових інститутів. Одна з основних причин - примат економічних інтересів у вирішенні проблем охорони навколишнього середовища. Неготовність інститутів до нових ризиків геологічного та технологічного характеру, необхідність зміни функцій і сфер впливу міжнародних організацій, що діють у фінансовій та енергетичній сферах, також призводять до стресових і конфліктних ситуацій. Важливу роль у вивченні проблеми грає галузевий аспект ресурсної проблеми сучасного міжнародного життя, який становить як традиційний, так і сучасний вимір економічної парадоксальності (парадокси Сміта, Джевонса). Парадокси економічного розвитку дозволяють встановити напрямок синергії по взаємодії факторів виробництва і форм власності на природні ресурси, можливі точки біфуркації і переростання природної ренти в політичну. Використано модель дослідження "товарних ланцюжків" і заклали основу глобальних мереж вартості в формі аналізу процесів перетворення сировини в продукт попиту, а також глобальних мереж доданої вартості в формі аналізу факторів організації глобальних галузей. Запропоновано теоретичне обгрунтування та практичні інструменти для аналізу ланцюжків доданої вартості і різних типів управління паливно-енергетичного комплексу. Розглянуто конкуренцію в парадигмі мікроекономічної теорії як деяку властивість ринку в контексті теорії морфології ринку: в залежності від ступеня досконалості конкуренції на ринку виділяються різні типи ринків, для кожного з яких характерна певна поведінка економічних суб'єктів. Під конкуренцією тут розуміється не суперництво, а скоріше, ступінь залежності загальних ринкових умов від поведінки окремих учасників ринку.
  Повний текст PDF - 173.015 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шостак Л.
  • Дікарєв О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шостак Л. Б. Фінансові та технологічні інновації (Intelligent enterprise (IE) світового паливно–енергетичного комплексу / Л. Б. Шостак, О. І. Дікарєв // Формування ринкових відносин в Україні. - 2018. - № 3. - С. 45-65. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/frvu_2018_3_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шостак Лілія Борисівна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського