Наукова періодика України Формування ринкових відносин в Україні


Ходжаян А. О. 
Стійкість економіки України у вимірі зовнішньоекономічної безпеки / А. О. Ходжаян // Формування ринкових відносин в Україні. - 2018. - № 12. - С. 7-20. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/frvu_2018_12_3
Аналіз рівня стійкості економіки України та визначення тенденцій її динаміки на основі порівняння фактичних, оптимальних та критично допустимих значень індикаторів зовнішньоекономічної безпеки. Мета роботи - обгрунтування напрямів державної політики щодо забезпечення стійкості національної економіки на основі ідентифікації сприятливих та дестабілізуючих чинників розвитку економіки України. Методологія проведення роботи: методи наукової абстракції та логічного узагальнення - з метою уточнення сутністних характеристик понять стійкість національної економіки, зовнішньоекономічна безпека держави; компаративний аналіз - для порівняння фактичних і нормативних значень індикаторів зовнішньоекономічної безпеки; методи аналізу, синтезу - для виявлення чинників, що впливають на рівень зовнішньоекономічної безпеки; методи структурно-функціонального підходу - для обгрунтування напрямів системно-процесного управління макроекономічною стійкістю України. Сформульовано концепт стійкого розвитку національної економіки у вимірі зовнішньоекономічної безпеки; визначено головні системні загрози і обмеження стійкого розвитку економіки України і сформульовано завдання реалізації економічної політики держави для підвищення рівня її стійкості у вимірі зовнішньоекономічної безпеки. Висновки: стійкість розвитку економіки визначається як її здатність до формування оптимальних макроекономічних пропорцій і підтримання їх у динаміці в допустимих з точки зору економічної безпеки межах та характеризує потенційну здатність економіки витримувати зміни параметрів зовнішнього середовища з мінімальними збитком або втратою функціональності. Низький рівень стійкості економіки України та визначені негативні тенденції її динаміки провокують нездатність системи протистояти негативним зовнішнім шокам, зокрема зумовленим поточною світовою фінансовою кризою, через відсутність фундаментальних передумов економічного зростання й орієнтацію на короткочасні кон'юнктурні чинники. Аналіз тенденцій та дестабілізуючих чинників розвитку економіки України дозволив сформулювати пріоритетні напрями державної політики щодо забезпечення стійкості національної економіки в розрізі параметрів зовнішньоекономічної безпеки. Обгрунтовано, що підвищення рівня зовнішньоекономічної безпеки є невід'ємною складовою формування стійкості економіки України і має відбуватися з урахуванням комплексу вищезазначених факторів.
  Повний текст PDF - 160.003 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ходжаян А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ходжаян А. О. Стійкість економіки України у вимірі зовнішньоекономічної безпеки / А. О. Ходжаян // Формування ринкових відносин в Україні. - 2018. - № 12. - С. 7-20. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/frvu_2018_12_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Ходжаян Аліна Олександрівна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського