Наукова періодика України Фізико-математична освіта


Логвіненко В. Г. 
Використання технології інфографіки для візуалізації навчального контенту / В. Г. Логвіненко // Фізико-математична освіта. - 2018. - Вип. 2. - С. 79-85. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/fmo_2018_2_17
Розглянуто теоретичні та практичні аспекти використання технології інфографіки для візуалізації навчального контенту. Узагальнено та систематизовано відомості про візуалізацію, наведено опис технології інфографіки та її застосування в навчально-педагогічній діяльності, алгоритм роботи над створенням інфографіки. Надано експлікацію поняття "навчальна інфографіка" як багатопланове та структурне поняття, у якому подання інформації відбувається через дані, певну структуру або процес, художні елементи, діаграми, графіки, графічні об'єкти, співвідношення між предметами та фактами в часі та просторі, демонстрацію певних тенденцій у різних галузях. Функції, що виконує "навчальна інфографіка", це: обробка, інтеграція, ущільнення, генерація інформації, її передача, мотивація до навчання, фокус уваги на ключовій інформації, показ поверхневих та глибинних зв'язків між об'єктами, сприяння фіксації та зосередженню на інформації, що є ключовою, сприяння запам'ятовуванню інформації, спонукання до самостійного засвоєння інформації, сприяння рефлексії тих, хто навчається. Наведено найпоширеніші сервіси, що надають можливість створити інфографіку для навчального контенту; приклади практичного застосування даної технології в професійній діяльності педагога. Розглянуто питання інформаційно-комунікаційної компетентності педагога щодо розроблення навчальної інфографіки.
  Повний текст PDF - 1.255 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Логвіненко В.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Логвіненко В. Г. Використання технології інфографіки для візуалізації навчального контенту / В. Г. Логвіненко // Фізико-математична освіта. - 2018. - Вип. 2. - С. 79-85. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/fmo_2018_2_17.

    Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського