Наукова періодика України Фармакологія та лікарська токсикологія


Карбовський В. Л. 
Дослідження впливу препарату "Хондросат" на перебіг експериментального ад’ювантного артриту в щурів / В. Л. Карбовський, І. А. Шевчук, О. В. Куркіна, Т. Є. Маковська // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2016. - № 3. - С. 54-59. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/flt_2016_3_8
Ревматоїдний артрит - це системне автоімунне захворювання, яке характеризується запаленням і деструкцією суглобів, а також розвитком синовіту, який погано піддається лікуванню. Одним з досягнень сучасної фармакотерапії є розробка хондропротекторів - групи лікарських засобів, здатних впливати на симптоми та модифікувати структуру хрящової тканини. Сучасні хондропротектори містять структурні елементи натуральної хрящової тканини, зокрема, хондроїтину сульфат, який є одним з основних компонентів позаклітинного матриксу сполучної тканини хряща і класифікується Європейським агентством з лікарських засобів як біологічно активна речовина. Мета дослідження - вивчити вплив препарату "Хондросат" на перебіг експериментального ад'ювантного артриту в щурів. Починаючи з 14 доби від початку розвитку експериментального ад'ювантного артриту тваринам однієї групи щоденно протягом 10 діб внутрішньоочеревинно вводили препарат "Хондросат", а іншої - референтний препарат "Мукосат neo" у терапевтичних дозах - 35 мг/кг. Ефективність лікування оцінювали за наступними показниками: розмір гомілкового суглоба, аналгетичний ефект препаратів, уміст у плазмі крові біохімічних маркерів стану суглобів. Показано, що після 10-денного застосування препарату "Хондросат" у щурів з експериментальним ад'ювантним артритом розмір суглобів зменшується на 10,7 % (p << 0,05), а під дією референтного препарату - на 6,4 % (p << 0,05). Концентрація серомукоїдів у сироватці крові щурів під впливом препарату "Хондросат" зменшилася на 47,4 % (p << 0,05), а у тварин, яким вводили "Мукосат neo" - на 19,2 % порівняно з показником у тварин з експериментальним ад'ювантним артритом. Концентрація глюкозаміногліканів у цих групах зменшилася на 17,6 та 7,2 % відповідно. Розчин для ін'єкцій "Хондросат" має позитивний терапевтичний ефект при лікуванні ад'ювантного артриту в щурів. Антиноцицептивна, протизапальна та модифікуюча хондропротекторна активність препарату "Хондросат" більш виражена, ніж у референтного препарату "Мукосат neo".
  Повний текст PDF - 1.625 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Карбовський В.
  • Шевчук І.
  • Куркіна О.
  • Маковська Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Карбовський В. Л. Дослідження впливу препарату "Хондросат" на перебіг експериментального ад’ювантного артриту в щурів / В. Л. Карбовський, І. А. Шевчук, О. В. Куркіна, Т. Є. Маковська // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2016. - № 3. - С. 54-59. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/flt_2016_3_8.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського