Наукова періодика України Фармакологія та лікарська токсикологія


Попов О. С. 
Дослідження впливу препарату "Диклокор" на спонтанну больову реакцію в експерименті / О. С. Попов, С. К. Шебеко, І. А. Зупанець, А. С. Шаламай // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2016. - № 1. - С. 97-101. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/flt_2016_1_15
Диклокор - це композиційний нестероїдний протизапальний препарат, що поєднує в своєму складі диклофенак натрію в дозі 25 мг і кверцетин у дозі 40 мг. Мета дослідження - вивчити аналгетичні властивості препарату диклокор шляхом оцінки його впливу на перебіг спонтанної больової реакції в щурів за одноразового та повторного введення на фоні розвитку гострого остеоартриту колінного суглоба; порівняти з аналогічними показниками диклофенаку натрію. Диклокор та препарат порівняння вводили тваринам внутрішньошлунково 1 раз на 1 добу протягом 5 діб у дозах, що відповідають 50 % ефективній дозі за аналгетичною активністю (АА) - 12,0 мг/кг для диклокору (доза диклофенаку натрію в складі диклокору дорівнювала 4,6 мг/кг) та 5 мг/кг для диклофенаку натрію. Препарати вводили у вигляді суспензій, які виготовляли на фізіологічному розчині при додаванні необхідної кількості стабілізатора. Вимірювання інтенсивності спонтанної больової реакції проводили станом на 1, 3 та 5 добу дослідження за 30 хв та через 2 год після введення дослідних засобів. Вимірювання проводили за допомогою "тестера інвалідності" і Incapacitance Tester MkV (іLinton Instrumentationі, Великобританія). Далі розраховували індекс інвалідності й аналгетичну активність для обох препаратів та проводили статистичну обробку одержаних даних. Диклокор проявив виражену АА на всіх етапах дослідження. Станом на 5-ту добу експерименту диклокор за АА вірогідно перевищував диклофенак натрію, хоча доза останнього була на 8 % більшою за вміст диклофенаку натрію в диклокорі. Ймовірно, підвищення АА, що спостерігали в групі диклокору, викликане синергетичною дією кверцетину в складі цього лікарського засобу. Таким чином, одержані дані свідчать, що диклокор у дозі 12,0 мг/кг як за одноразового, так і повторного введення проявив виражений аналгетичний вплив на перебіг спонтанної больової реакції у тварин на тлі розвитку гострого гонартриту, за ступенем якого вірогідно перевершив активність диклофенаку натрію на 5 добу спостереження. Отже, диклокор є перспективним препаратом для подального дослідження.
  Повний текст PDF - 1.528 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Попов О.
  • Шебеко С.
  • Зупанець І.
  • Шаламай А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Попов О. С. Дослідження впливу препарату "Диклокор" на спонтанну больову реакцію в експерименті / О. С. Попов, С. К. Шебеко, І. А. Зупанець, А. С. Шаламай // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2016. - № 1. - С. 97-101. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/flt_2016_1_15.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Попов Олексій Сергійович (медичні науки)
  • Шебеко Сергій Костянтинович (1979–) (медичні науки)
  • Зупанець Ігор Альбертович (1958–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського