Наукова періодика України Фармакологія та лікарська токсикологія


Сімонов П. В. 
Дослідження гострої токсичності наночастинок міді при внутрішньошлунковому введенні мишам / П. В. Сімонов // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2015. - № 4-5. - С. 79-86. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/flt_2015_4-5_11
З огляду на проблему антибіотикорезистентності збудників внутрішньолікарняних та позалікарняних інфекцій доцільною є розробка та впровадження в медичну практику лікарських засобів, резистентність мікроорганізмів до яких мало виражена або відсутня. Одним з кандидатів на роль таких медикаментів можуть бути наночастинки міді, які проявляють широкий спектр протимікробної активності. Мета дослідження - визначення параметрів гострої токсичності наночастинок міді в експерименті на лабораторних мишах за внутрішньошлункового введення. Сферичні наночастинки нуль-валентної міді розміром 20 нм, одержані за оригінальним протоколом за допомогою методу хімічної конденсації у водному розчині, вводили одноразово самкам мишей лінії BALB/с внутрішньошлунково; здійснювали спостереження за станом тварин, особливостями поведінки, положенням тіла та руховою активністю, споживанням корму та води, динамікою маси тіла мишей протягом 14-ти діб. Проводили пробіт-аналіз результатів за D. J. Finney з застосуванням комп'ютерної програми BioStat 2009 for Windows (v5.8.4.3) компанії AnalystSoft Inc., одержували значення середньої смертельної дози. Встановлено, що наночастинки міді належать до IV класу токсичності (малотоксичні речовини) за класифікацією К. К. Сидорова за одноразового внутрішньошлункового введення мишам лінії BALB/с. Біологічними мішенями дії є органи центральної нервової, вегетативної нервової, травної, дихальної та серцево-судинної систем. Не виявлено вираженого токсичного впливу на печінку, нирки та селезінку. Оберненість негативної дії наночастинок міді на організм мишей також підтверджено відсутністю значного впливу досліджуваної субстанції на динаміку зміни маси тіла дослідних тварин. Таким чином, стабільні сферичні наночастинки нуль-валентної міді розміром 20 нм, які синтезовані за оригінальним протоколом за допомогою методу хімічної конденсації у водному розчині, позитивно відрізняються від інших відомих сьогодні нанорозмірних субстанцій даного металу за значенням середньої смертельної дози, клінічною картиною інтоксикації та динамікою маси тіла. Доцільним є продовження досліджень наночастинок міді з метою впровадження в медичну практику як нового протимікробного засобу для лікування інфекцій, викликаних, зокрема, антибіотикорезистентними штамами мікроорганізмів.
  Повний текст PDF - 1.507 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Сімонов П.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Сімонов П. В. Дослідження гострої токсичності наночастинок міді при внутрішньошлунковому введенні мишам / П. В. Сімонов // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2015. - № 4-5. - С. 79-86. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/flt_2015_4-5_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Сімонов Павло Вадимович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського