Наукова періодика України Економічний вісник Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут"


Гондовська А. С. 
Інноваційні технології в целюлозно-паперовій промисловості як інструмент забезпечення сталого розвитку / А. С. Гондовська, Д. С. Гондовський, Н. Є. Скоробогатова // Економічний вісник Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". - 2019. - № 16. - С. 370-379. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evntukpi_2019_16_39
Досліджено тенденції та особливості розвитку целюлозно-паперової промисловості (ЦПП). Визначено, що однією з перешкод ефективному розвитку підприємств даної галузі є висока матеріалоємність при недостатності та високій вартості сировинних ресурсів. Досліджено тенденції зміни рівня забезпеченості України лісовими насадженнями, які є основним джерелом сировини для ЦПП. Визначено, що порівняно з іншими країнами світу, Україна недостатньо забезпечена власною сировиною. Систематизовано світові інноваційні технології застосування альтернативних джерел матеріальних ресурсів у ЦПП. Визначено, що потенційним постачальником альтернативної сировини для підприємств даної галузі є сільське господарство. На основі аналізу статистичних даних щодо урожайності сільськогосподарських культур (ц з 1 га площі) обчислено потенційну кількість соломи, яка може бути отримана за рік. Визначено напрями використання соломи, дійсні на даний час: у скотарстві; при спалюванні як альтернативне джерело енергії; як сировина для виробництва напівфабрикатів та для виробництва паперу у ЦПП. Визначено перспективи та недоліки кожного з цих напрямів. При зменшенні поголів'я крупної рогатої худоби використання соломи для потреб скотарства малоперспективне. Використання соломи з метою отримання додаткової енергії також малоефективне, оскільки має низький рівень коефіцієнту корисної дії. З врахуванням вищезазначеного запропоновано використання соломи як джерела сировини для підприємств ЦПП, оскільки в Україні наявна значна кількість соломи, що залишається невикористаною у сільському господарстві. Порівняння даних про середні витрати на збирання та переробку соломи з витратами вітчизняних виробників ЦПП на придбання целюлози у зарубіжних постачальників довело економію витрат майже вдвічі при використанні соломи як альтернативного джерела сировини. Обгрунтовано економічну, екологічну та соціальну ефективність використання запропонованої технології використання альтернативного джерела сировини.
  Повний текст PDF - 806.816 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гондовська А.
  • Гондовський Д.
  • Скоробогатова Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гондовська А. С. Інноваційні технології в целюлозно-паперовій промисловості як інструмент забезпечення сталого розвитку / А. С. Гондовська, Д. С. Гондовський, Н. Є. Скоробогатова // Економічний вісник Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". - 2019. - № 16. - С. 370-379. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evntukpi_2019_16_39.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Скоробогатова Наталя Євгенівна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського