Наукова періодика України Економічний вісник Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут"


Roshchina N. V. 
Features of the process of industrialization in the modern stage of economic relations / N. V. Roshchina, L. S. Bordanova, V. E. Melnychuk // Економічний вісник Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". - 2018. - № 15. - С. 478-487. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evntukpi_2018_15_54
Розглянуто питання реіндустріалізації в розвинених країнах (країнах ЄС та США), а також в країнах, що розвиваються. Досліджено стратегію інової індустріалізаціїі, яка сьогодні стає пріоритетом економічної політики більшості країн розвиненого світу. Доведено, що постіндустріальна економіка більше не може виступати в якості надійного підгрунтя економічного розвитку, оскільки для нього необхідний базис - матеріальне виробництво, саме в матеріальному виробництві формується попит на інновації, що забезпечує динамічний розвиток інноваційної економіки. Визначено, що основним змістом реіндустрілізації стає процес поширення "проривних технологій", які охоплюють як формування нових галузей, секторів економіки та промисловості, а також їх поширення в традиційних секторах економіки. Аналізуючи світовий досвід в області розроблення та реалізації сучасної промислової політики, варто відзначити, що концептуальні підходи, зміст та інструменти промислової політики в корені змінюються в напрямку нової промислової політики, яка приходить на зміну традиційної. За допомогою проведеного аналізу подано характеристику структурних змін, які вже відбулись та прогнози на майбутні зміни в державах Європи та США, що стосуються проблеми відродження та розвитку власної промисловості. Проведене дослідження надало змогу визначити, що, ураховуючи різноманітні чинники, можна зазначити, що країни, що розвиваються, є безперечними лідерами за рівнем вартості робочої сили, витрат на електроенергію, але значно поступаються передовим країнам в розвитку інноваційного потенціалу, ефективності економічної політики, а також у формуванні законодавчої та нормативно-правової системи в промисловій сфері. Принципове значення має переосмислення ролі сучасного індустріального розвитку і для України, яка не може динамічно розвиватися поза глобальним трендом світового розвитку - нової індустріалізації. Узагальнення досвіду з цього питання надало можливість визначити напрями її упровадження, оскільки сьогодні, особливо актуальним стає структурна перебудова національної економіки та модернізація технологічної бази на основі переходу на нову технологічну основу.
  Повний текст PDF - 817.366 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Roshchina N.
  • Bordanova L.
  • Melnychuk V.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Roshchina N. V. Features of the process of industrialization in the modern stage of economic relations / N. V. Roshchina, L. S. Bordanova, V. E. Melnychuk // Економічний вісник Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". - 2018. - № 15. - С. 478-487. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evntukpi_2018_15_54.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського