Наукова періодика України Економічний вісник Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут"


Dunska A. R. 
The analysis of the causality between innovation and export indicators / A. R. Dunska, O. V. Buzynnyk // Економічний вісник Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". - 2018. - № 15. - С. 462-469. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evntukpi_2018_15_52
Очевидно, що Україна має покращити інноваційну та підприємницьку екосистему, щоб робити прогрес у напрямку економіки, орієнтованої на інновації та високу додану вартість. Тому виробництво цінних та високоякісних інноваційних продуктів, вдосконалення існуючих та впровадження нових прогресивних технологій, внесення змін для інноваційного середовища мають основне значення для забезпечення високого рівня конкурентоспроможності підприємств на зовнішніх ринках. Ці можливості можуть бути забезпечені розвитком як інноваційного, так і експортного потенціалу підприємства. Проаналізовано причинні зв'язки між інноваційною діяльністю та експортним потенціалом компаній. Визначено поняття "інновація" та її складові, що є факторами покращення експортної ефективності компаній. Розглянуто протиріччя: чи проведення інноваційної політики спричиняє підвищення експортної активності, або ж навпаки. В результаті проаналізовано два аспекти взаємного впливу: чи фірми, які експортують, беруть досвід на зовнішніх ринках, щоб стати більш інноваційними, ніж фірми, які зосереджуються лише на внутрішніх ринках (гіпотеза інавчаються за експортомі), або ж вони інвестують в інноваційну діяльність, щоб стати більш інноваційними і продуктивними, перш ніж вони вирішать вийти на зовнішні ринки (гіпотеза самопідбору). Пояснено модель торгівлі та інновацій, а також питання інтернаціоналізації науково-дослідної роботи фірми (тобто ситуація, коли фірми все більше переводять діяльність відділу досліджень і розробок на офшор в інші країни, щоб виявити нові тенденції на ринку та технології у всьому світі). Далі визначено основні аспекти інноваційної діяльності, в т.ч. дослідження та розробки, що впливають на результативність фірм. 3 Global Innovation Survey агенства PwC, яке встановило пряму кореляцію між інноваціями та ростом компанії, зроблено певні висновки як інноваційне мислення призводить до росту вартості компанії та покращенню зовнішньоекономічної діяльності компанії. За допомогою регресійного аналізу виявлено вплив витрат на дослідження та розробки на показники ефективності діяльності компаній (На прикладі ПрАТ "Вентиляційні системи").
  Повний текст PDF - 677.074 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Dunska A.
  • Buzynnyk O.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Dunska A. R. The analysis of the causality between innovation and export indicators / A. R. Dunska, O. V. Buzynnyk // Економічний вісник Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". - 2018. - № 15. - С. 462-469. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evntukpi_2018_15_52.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Дунська Алла Рашидівна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського