Наукова періодика України Економічний вісник Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут"


Тульчинська С. О. 
Диверсифікація джерел залучення інвестиційних ресурсів у підприємства розподілення електроенергії / С. О. Тульчинська, Б. П. Чорній // Економічний вісник Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". - 2017. - № 14. - С. 423-430. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evntukpi_2017_14_67
Розглянуто ендогенні та екзогенні джерела залучення інвестиційних ресурсів підприємств розподілення електроенергії. Встановлено, що диверсифіковані джерела можна представити як суму, що об'єднує ендогенні та екзогенні джерела інвестиційних ресурсів, які мають різні властивості та параметри. Головним джерелом інвестування є ендогенні інвестиційні ресурси підприємства, що формуються за рахунок початкових внесків засновників підприємства, накопичення прибутку, амортизаційних відрахувань, заощаджень трудового колективу, продажу частини активів підприємства, виплат від страхових компаній тощо. Обгрунтовано, що якісні характеристики ендогенних інвестиційних ресурсів переносять свої властивості на структуру капіталу підприємства розподілення електроенергії. Визначено позитивні та негативні властивості залучення інвестиційних ресурсів для підприємств розподілення електроенергії з ендогенних та екзогенних джерел. Встановлено, що інвестиційні ресурси із ендогенного джерела, у свою чергу, можуть бути внутрішнього та зовнішнього походження. Доведено, що залучення інвестиційних ресурсів з ендогенних джерел походження приводить до максимальної фінансової стійкості підприємства, але при цьому обмежує: по-перше, використання фінансових можливостей приросту прибутку за вкладеними інвестиційними ресурсами, по-друге, можливості розвитку підприємства. Фінансові ресурси, залучені з екзогенних джерел з одного боку підвищують фінансовий потенціал та фінансову рентабельність за рахунок диверсифікації джерел інвестиційних ресурсів, а з іншого, спричиняють появу фінансових ризиків та банкрутство підприємства. Запропоновано схеми поетапних процедур до реализізації механізму залучення інвестиційних ресурсів по відношенню до формування ресурсів із ендогенних та екзогенних джерел походження, у вигляді поетапних процедур. Обгрунтовано, що формування інвестиційних ресурсів із ендогенних як внутрішніх, так і зовнішніх джерел є частиною механізму залучення інвестиційних ресурсів, що полягає у забезпеченні необхідного рівня самофінансування підприємства.
  Повний текст PDF - 1.052 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Тульчинська С.
  • Чорній Б.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Тульчинська С. О. Диверсифікація джерел залучення інвестиційних ресурсів у підприємства розподілення електроенергії / С. О. Тульчинська, Б. П. Чорній // Економічний вісник Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". - 2017. - № 14. - С. 423-430. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evntukpi_2017_14_67.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Тульчинська Світлана Олександрівна (економічні науки)
  • Чорній Богдан Петрович (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського