Наукова періодика України Українська інтервенційна нейрорадіологія та хірургія


Власенко О. А. 
Відновлення цілісності загальної стегнової артерії після ендоваскулярних втручань / О. А. Власенко, С. М. Фуркало, І. В. Хасянова, В. А. Кондратюк // Ендоваскулярна нейрорентгенохірургія. - 2018. - № 4. - С. 81-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evnh_2018_4_11
Мета роботи - визначити можливість використання перкутанних вшивальних пристроїв у разі проведення ендоваскулярного ендопротезування аорти. У клініці Національного Інституту хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова НАМН України проведено 133 ендопротезування інфраренального відділу аорти. У 14 пацієнтів використано 21 вшивальний пристрій "Prostar XL", який надає змогу ушивати дефект артерії після використання інтродюсера до 24 F. Усі хворі були чоловічої статі. Вік пацієнтів - від 61 до 75 років. Усім пацієнтам було імплантовано біфуркаційні ендопротези "Endurant-II". Діаметр системи доставки основної частини і контралатеральної ніжки в усіх випадках був 18 F. У хворих, яким було виконано перкутанне ушивання з одного боку, доступ з протилежного боку здійснювали шляхом традиційного поперечного розрізу над пупартовою зв'язкою з його подальшим пошаровим ушиванням. Застосування вшивальних пристроїв у разі ендопротезування аорти з використанням інтродюсерів великого діаметра надає змогу значно скоротити загальний час втручання та зменшити об'єм крововтрати. Ефективність ушивання місця пункції стегнової артерії з використанням пристрою "Prostar XL" становила 81 %, що відповідає літературним даними на етапі освоєння методики. Під час виконання перкутанного ушивання ускладнень не було. Висновки: відсутність секційного доступу до загальної стегнової артерії запобігла розвитку таких ускладнень, як невралгія, парестезія, сірома, лімфостаз, нагноєння післяопераційної рани. У хворих, яким виконано двобічне ушивання, зменшилася тривалість перебування у стаціонарі та раніше було відновлено працездатність. На етапі планування втручання необхідне ретельне вивчення анатомії стегнових і здухвинних артерій та особливостей аневризми за допомогою ультразвукового дослідження та мультиспіральної комп'ютерної томографії. У разі проведення пункції обов'язковим є ангіографічний контроль.
  Повний текст PDF - 510.948 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Власенко О.
  • Фуркало С.
  • Хасянова І.
  • Кондратюк В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Власенко О. А. Відновлення цілісності загальної стегнової артерії після ендоваскулярних втручань / О. А. Власенко, С. М. Фуркало, І. В. Хасянова, В. А. Кондратюк // Ендоваскулярна нейрорентгенохірургія. - 2018. - № 4. - С. 81-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evnh_2018_4_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Власенко Олена Анатоліївна (медичні науки)
  • Фуркало Сергій Миколайович (медичні науки)
  • Кондратюк Вадим Анатолійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського