Наукова періодика України Українська інтервенційна нейрорадіологія та хірургія


Тончева К. Д. 
Перспективи використання біологічного зворотного зв’язку в щелепно-лицьовій ділянці в процесі реабілітації хворих з ускладненим перебігом гострого порушення мозкового кровообігу / К. Д. Тончева, Д. М. Король, М. Д. Тончев // Ендоваскулярна нейрорентгенохірургія. - 2018. - № 3. - С. 76-81. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evnh_2018_3_10
Мета роботи - визначити перспективи використання апаратів біологічного зворотного зв'язку в щелепно-лицьовій ділянці у пацієнтів з вираженим неврологічним дефіцитом за гемітипом після гострого порушення мозкового кровообігу (ГПМК). На базі Полтавської обласної клінічної лікарні в 2017 - 2018 рр. обстежено 50 хворих з ускладненим перебігом ГПМК за гемітипом. У пацієнтів з ураженою внутрішньою капсулою неврологічний дефіцит спостерігається у вигляді не лише геміпарезів, а й порушення роботи нервово-м'язового апарату щелепно-лицьової ділянки. В осіб із тяжким перебігом інсульту ураження м'язів щелепно-лицьової ділянки має такі вияви: неможливість розбірливого мовлення; дисфагія (у 28 % осіб); порушення повноцінного жування у зв'язку з неможливістю формування якісної харчової грудки, а інколи - утримання рідкої їжі в ротовій порожнині при порушенні роботи кругового м'яза рота. У результаті має місце недоїдання протягом усього етапу реабілітації. Так, у 57 % пацієнтів зменшилася маса тіла протягом перших 6 міс відновного періоду, а 22 % страждали від недоїдання на 6-му місяці після інсульту. Висновки: проведений аналіз доводить можливість застосування біологічного зворотного зв'язку на основі електроміографії у щелепно-лицьовій ділянці для кращої реабілітації хворих з ускладненим перебігом ГПМК за гемітипом, що сприяє відновленню координованої дії нервово-м'язового апарату зубощелепної ділянки. Вдосконалення реабілітаційних заходів у щелепно-лицьовій ділянці для хворих з вираженим неврологічним дефіцитом після перенесеного інсульту має важливе значення для швидшого повернення їх до повноцінного життя.
  Повний текст PDF - 324.346 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Тончева К.
  • Король Д.
  • Тончев М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Тончева К. Д. Перспективи використання біологічного зворотного зв’язку в щелепно-лицьовій ділянці в процесі реабілітації хворих з ускладненим перебігом гострого порушення мозкового кровообігу / К. Д. Тончева, Д. М. Король, М. Д. Тончев // Ендоваскулярна нейрорентгенохірургія. - 2018. - № 3. - С. 76-81. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evnh_2018_3_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Тончева Катерина Дмитрівна (медичні науки)
  • Король Дмитро Михайлович (1975–) (медичні науки)
  • Тончев Михайло Дмитрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського