Наукова періодика України Українська інтервенційна нейрорадіологія та хірургія


Нетлюх А. М. 
Сучасні клінічні рекомендації щодо ендоваскулярного лікування пацієнтів з гострим ішемічним інсультом та практичні аспекти їх застосування / А. М. Нетлюх, В. М. Шевага, А. В. Паєнок, В. М. Сало, О. Я. Кобилецький // Ендоваскулярна нейрорентгенохірургія. - 2018. - № 2. - С. 20-29. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evnh_2018_2_5
Мета роботи - оцінити ефективність ендоваскулярних технологій у лікуванні гострого ішемічного інсульту в умовах багатопрофільного стаціонару. Невідкладне ендоваскулярне лікування при гострому ішемічному інсульті в каротидній системі проведено у 2015 - 2017 рр. 15 хворим, які перебували на стаціонарному лікуванні в клінічній лікарні швидкої медичної допомоги м. Львів: 6 - тромбектомію із застосуванням стент-ретриверів, 2 - тромбоаспірацію (2017), 7 - внутрішньоартеріальний тромболізис (2015 - 2016). У 4 пацієнтів, у яких застосовано механічну тромбектомію, та у 2 після тромбоаспірації досягнуто задовільної реканалізації артерії (75,0 %). із 7 пацієнтів, яким проведено як первинний, так і bridging внутрішньоартеріальний тромболізис, задовільної реканалізації досягнуто у 3 (42,9 %). На прикладі 2 клінічних випадків, які ілюструють деякі з можливих невдач при проведенні механічної тромбектомії проаналізовано, як використані методики узгоджуються з чинними міжнародними рекомендаціями щодо ендоваскулярного лікування пацієнтів з гострим ішемічним інсультом. Висновки: ендоваскулярне лікування ішемічного інсульту є високо безпечним та ефективним. Усі втручання пацієнтам із тромботичними оклюзіями екстракраніальних і проксимальних сегментів інтракраніальних артерій у нашій клініці проведено відповідно до міжнародних рекомендацій, що у 2017 р. дало змогу досягти задовільного ступеня реперфузії (2b/3 за шкалою Modified Treatment in Cerebral Ischaemia) у більшості випадків при виконанні тромбоаспірації або тромбектомії із застосуванням стент-ретриверів. Внутрішньоартеріальний тромболізис сприяв реперфузії 2b/3 за шкалою Modified Treatment in Cerebral Ischaemia у 42,9 % випадків, що свідчить про його меншу ефективність.
  Повний текст PDF - 1.029 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Нетлюх А.
  • Шевага В.
  • Паєнок А.
  • Сало В.
  • Кобилецький О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Нетлюх А. М. Сучасні клінічні рекомендації щодо ендоваскулярного лікування пацієнтів з гострим ішемічним інсультом та практичні аспекти їх застосування / А. М. Нетлюх, В. М. Шевага, А. В. Паєнок, В. М. Сало, О. Я. Кобилецький // Ендоваскулярна нейрорентгенохірургія. - 2018. - № 2. - С. 20-29. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evnh_2018_2_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Нетлюх Андрій Михайлович (медичні науки)
  • Паєнок Анжеліка Володимирівна (медичні науки)
  • Кобилецький Олег Ярославович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського