Наукова періодика України Українська інтервенційна нейрорадіологія та хірургія


Гончарук О. М. 
Результати лікування хворих із супратенторіальними пухлинами мозку з інсультоподібним перебігом у ранній післяопераційний період / О. М. Гончарук, А. А. Обливач, Я. Ю. Фрейдман, А. О. Камінський, Т. І. Макеєва // Ендоваскулярна нейрорентгенохірургія. - 2017. - № 3. - С. 67-75. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evnh_2017_3_9
Мета роботи - проаналізувати найближчі результати хірургічного лікування хворих із супратенторіальними пухлинами мозку (СПГМ) з інсультоподібним перебігом. Вивчено найближчі результати хірургічного лікування 176 хворих із СПГМ з інсультоподібним перебігом, які перебували на стаціонарному лікуванні в клініці невідкладної нейрохірургії лікарні швидкої медичної допомоги м. Києва у період з 2008 до 2015 рр. Вік пацієнтів становив від 20 до 70 років, середній вік - (53,7 +- 13,4) року. Осіб чоловічої статі було 104 (59,1 %), жіночої - 72 (40,9 %). Внутрішньомозкові пухлини діагностовано у 156 (88,6 %) випадках, метастатичне ушкодження головного мозку - у 35 (19,9 %), позамозкові пухлини - у 20 (11,4 %). Пацієнтів розподілили на дві групи залежно від порушення мозкового кровообігу (ПМК): група I - 103 хворих з ПМК за геморагічним типом, група II - 73 хворих з ПМК за ішемічним типом. У ранній післяопераційний період для виявлення післяопераційних ускладнень та оцінки радикальності хірургічного лікування всім пацієнтам проводили комп'ютерну та/або магнітно-резонансну томографію. Обов'язковим був офтальмологічний огляд до та після операції. Тотально видалено пухлини у 68 (38,6 %) хворих, субтотально - у 82 (46,6 %), парціально - у 26 (14,8 %). У всіх спостереженнях якість життя до операції за індексом Карновського була менше 70 балів, після операції кількість таких хворих зменшилася до 36 (20,5 %). Поліпшення якості життя хворих зумовлено регресом неврологічного дефіциту, усуненням функційних розладів, кращим ступенем соціальної адаптації. Висновки: основним критерієм успішного хірургічного лікування СПГМ з інсультоподібним перебігом є виживання хворих при високій радикальності хірургічного втручання та задовільних показниках якості життя в післяопераційний період. На обсяг видалення СПГМ впливали розмір ураження, його локалізація, патогістологічна характеристика пухлин. Лікувальна тактика у хворих із СПГМ з інсультоподібним перебігом має грунтуватися на індивідуальному підході. Адекватне хірургічне видалення пухлин і гематоми поліпшує якість життя у більшості хворих (79,5 %).
  Повний текст PDF - 321.358 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гончарук О.
  • Обливач А.
  • Фрейдман Я.
  • Камінський А.
  • Макеєва Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гончарук О. М. Результати лікування хворих із супратенторіальними пухлинами мозку з інсультоподібним перебігом у ранній післяопераційний період / О. М. Гончарук, А. А. Обливач, Я. Ю. Фрейдман, А. О. Камінський, Т. І. Макеєва // Ендоваскулярна нейрорентгенохірургія. - 2017. - № 3. - С. 67-75. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evnh_2017_3_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гончарук Оксана Миколаївна (медичні науки)
  • Обливач Андрій Анатолійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського