Наукова періодика України Українська інтервенційна нейрорадіологія та хірургія


Носенко Н. М. 
Кардіологічна патологія у пацієнтів з гострим порушенням мозкового кровообігу: особливості лікування та профілактика ускладнень / Н. М. Носенко, Д. В. Щеглов, М. Ю. Мамонова // Ендоваскулярна нейрорентгенохірургія. - 2017. - № 3. - С. 93-105. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evnh_2017_3_12
Гостре порушення мозкового кровообігу залишається однією із головних причин смертності та інвалідності. Захворюваність на гострий інсульт аналогічна захворюваності на гострий коронарний синдром, але прогноз для пацієнта, який переніс інсульт, є значно гіршим. Дедалі більше наукових даних підтверджують, що принаймні 30 - 50 % (можливо, більше - це залежить від діагностичного підходу) ішемічних інсультів спричинені кардіологічною патологією (фібриляція передсердь, набуті або вроджені вади серця, інфекційний ендокардит тощо). Ще більша кількість пацієнтів мають супутню кардіологічну патологію, яка, якщо не є причиною, то погіршує перебіг і прогноз пацієнта із гострим порушенням мозкового кровообігу (ГПМК). Тому важливим та актуальним є визначення особливостей ведення таких хворих із урахуванням коморбідної патології і співпраця лікарів різних спеціальностей. У гострий період інсульту ведення пацієнтів із гіпертонічною хворобою, фібриляцією передсердь та іншою кардіальною патологією має особливості. Тактика кардіолога залежить від виду інсульту - ішемічний чи геморагічний. Правильний та своєчасний вибір гіпотензивної або антикоагулянтної терапії може істотно вплинути на перебіг ГПМК та прогноз для пацієнта. У хворих із перенесеним інсультом важливо визначити етіологічний чинник. За наявності кардіологічної патології, яка є причиною емболії, призначають антикоагулянти для профілактики повторних інсультів. Ефективна діагностика та лікування серцевих захворювань можуть сприяти як профілактиці інсульту, так і поліпшенню його прогнозу. Наведено огляд літератури щодо особливостей ведення кардіологічної патології у хворих, які перенесли інсульт або транзиторну ішемічну атаку. Розглянуто особливості лікування гіпертонічної хвороби в гострий період інсульту та постінсультний період, зокрема особливості статинотерапії. Висвітлено принципи призначення оральних антикоагулянтів при фібриляції передсердь у пацієнтів з гострим порушенням мозкового кровообігу. Описана медикаментозна профілактика інсульту при фібриляції передсердь. Приділено увагу питанню потрійної терапії (подвійна антитромбоцитарна та оральний антикоагулянт).
  Повний текст PDF - 1.435 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Носенко Н.
  • Щеглов Д.
  • Мамонова М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Носенко Н. М. Кардіологічна патологія у пацієнтів з гострим порушенням мозкового кровообігу: особливості лікування та профілактика ускладнень / Н. М. Носенко, Д. В. Щеглов, М. Ю. Мамонова // Ендоваскулярна нейрорентгенохірургія. - 2017. - № 3. - С. 93-105. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evnh_2017_3_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Носенко Наталія Миколаївна (медичні науки)
  • Щеглов Дмитро Вікторович (медичні науки)
  • Мамонова Марина Юріївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського