Наукова періодика України Українська інтервенційна нейрорадіологія та хірургія


Саволюк С. І. 
Теоретичні, експериментальні та клінічні аспекти застосування ендовенозного електрозварювання у лікуванні варикозної хвороби / С. І. Саволюк, В. С. Горбовець, М. М. Гвоздяк, Д. Д. Кункін, М. Ю. Крестянов, Р. А. Геращенко // Ендоваскулярна нейрорентгенохірургія. - 2017. - № 1. - С. 49-65. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evnh_2017_1_8
Мета роботи - вивчити в експерименті можливість використання технології електрозварювання живих тканин (ЕЗЖТ) у лікуванні варикозної хвороби шляхом ендовенозного електрозварювання (ЕВЕЗ) великої підшкірної вени (ВПВ), визначити його оптимальні параметри для клінічного застосування; проаналізувати результати клінічного застосування методу ЕВЕЗ. Як джерело струму використано апарат для електричного зварювання живих тканин ЕК-300М (Україна). Для подачі струму в просвіт вени розроблено ендовенозні біполярні інструменти різного калібру. Вплив ЕВЕЗ досліджували на експериментальному стенді, обладнаному контактними термодатчиками, пристроєм реєстрації електричних параметрів зварювання для моніторингу струму та напруги і пристроєм для відеореєстрації. Об'єктом дослідження були видалені сегменти ВПВ із жировою клітковиною. Метод ЕВЕЗ застосовано у лікуванні 82 пацієнтів з різними класами ВХ. Проведено оперативні втручання на 104 кінцівках. Встановлено ефективність впливу ЕВЕЗ на сегменти ВПВ у вигляді послідовних структурних змін, які залежали від потужності та експозиції енерговпливу. Відзначено залежність електричних параметрів зварювання від імпедансу тканини на різних стадіях структурних змін вени. Визначено оптимальні параметри проведення ЕВЕЗ в експерименті. Задовільні результати лікування у вигляді стійкої оклюзії ВПВ отримано у 97 (93,3 %) випадках. За даними літератури, структура, кількість і тяжкість ускладнень істотно не відрізнялися від таких при застосуванні ендовенозної лазерної коагуляції та радіочастотної абляції.Висновки: метод ЕВЕЗ є ефективним і безпечним щодо впливу на венозну судину та забезпечує надійну оклюзію ВПВ. Порівняно низький температурний режим зварювання і відсутність поширення негативного термічного впливу ЕВЕЗ за межі вени дають змогу виконувати втручання без проведення тумесцентної анестезії. Додавання фізіологічного розчину в ділянку зварювання розширює зону електротермічного впливу та надає змогу проводити ЕВЕЗ вени, діаметр якої значно перевищує калібр робочої частини інструменту. Результати через 1 рік після клінічного застосування методу ЕВЕЗ не мають істотних відмінностей від таких при застосуванні інших методів ендовенозної термічної облітерації.
  Повний текст PDF - 3.446 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Саволюк С.
  • Горбовець В.
  • Гвоздяк М.
  • Кункін Д.
  • Крестянов М.
  • Геращенко Р.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Саволюк С. І. Теоретичні, експериментальні та клінічні аспекти застосування ендовенозного електрозварювання у лікуванні варикозної хвороби / С. І. Саволюк, В. С. Горбовець, М. М. Гвоздяк, Д. Д. Кункін, М. Ю. Крестянов, Р. А. Геращенко // Ендоваскулярна нейрорентгенохірургія. - 2017. - № 1. - С. 49-65. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evnh_2017_1_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Саволюк Сергій Іванович (1977–) (медичні науки)
  • Горбовець Владислав Сергійович (медичні науки)
  • Гвоздяк Микола Миколайович (медичні науки)
  • Гвоздяк Микола Миколайович (медичні науки)
  • Крестянов Микола Юхимович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського