Наукова періодика України Українська інтервенційна нейрорадіологія та хірургія


Щеглов Д. В. 
Випадки поєднання артеріовенозних мальформацій та множинних аневризм судин головного мозку / Д. В. Щеглов, І. М. Бортнік, О. Є. Свиридюк, С. В. Конотопчик // Ендоваскулярна нейрорентгенохірургія. - 2016. - № 1. - С. 41-49. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evnh_2016_1_8
Мета роботи - проаналізувати клінічні випадки поєднання артеріовенозних мальформацій (АВМ) та множинних аневризм судин головного мозку та оцінити результати ендоваскулярного лікування цієї категорії хворих. Проаналізовано три клінічні випадки поєднання АВМ та множинних аневризм судин головного мозку. Хворі перебували на лікуванні у ДУ "Науково-практичний Центр ендоваскулярної нейрорентгенохірургії НАМН України" у період з 2010 до 2015 рр. Вік хворих - 46 - 47 років. Усі хворі прооперовані ендоваскулярним методом. Проведено емболізацію мальформацій за допомогою рідких емболізувальних композицій. Аневризми виключали із кровообігу з використанням моноспіральної техніки оклюзії. Обстеження хворих передбачало збір анамнезу, оцінку неврологічного статусу та методи нейровізуалізації. Золотим стандартом була селективна церебральна ангіографія за Сельдингером. Спостережено поєднання АВМ та множинних мішкоподібних аневризм вертебробазилярного басейну. Усі хворі мали по дві асоційовані з мальформацією аневризми. У однієї хворої мав місце епілептиформний дебют захворювання, у двох хворих - геморагічний дебют у результаті розриву однієї із аневризм. З огляду на локалізацію патології та її множинність усі хворі були прооперовані ендоваскулярним методом. У разі геморагічного перебігу захворювання оперували насамперед ту патологію, яка клінічно виявилася. Усім хворим також рекомендовано радіохірургічне лікування резидуальної АВМ наступним етапоь. У всіх випадках виконано субтотальну емболізацію АВМ та односесійне виключення множинних мішкоподібних аневризм з кровообігу. Виключення чотирьох аневризм відповідало 1-му типу за шкалою ефективності оклюзії Raymond-Roy, однієї аневризми - 2-му типу, ще однієї аневризми - 3б типу. Через 7 міс градація за шкалою Raymond-Roy однієї із тотально виключених аневризм змінилася з 1-го типу на 2-й. Клінічні результати ендоваскулярного лікування в усіх випадках хороші (5 балів за шкалою Glasgow Outcam Scale). Висновки: ендоваскулярна хірургія має необхідний арсенал методів для лікування зазначеної категорії хворих та є методом вибору з огляду на множинність патології, її локалізацію та можливість односесійних хірургічних втручань.
  Повний текст PDF - 1.084 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Щеглов Д.
  • Бортнік І.
  • Свиридюк О.
  • Конотопчик С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Щеглов Д. В. Випадки поєднання артеріовенозних мальформацій та множинних аневризм судин головного мозку / Д. В. Щеглов, І. М. Бортнік, О. Є. Свиридюк, С. В. Конотопчик // Ендоваскулярна нейрорентгенохірургія. - 2016. - № 1. - С. 41-49. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evnh_2016_1_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Щеглов Дмитро Вікторович (медичні науки)
  • Бортнік Ігор Миколайович (медичні науки)
  • Свиридюк Олег Євгенович (медичні науки)
  • Конотопчик Станіслав Вікторович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського