Наукова періодика України Українська інтервенційна нейрорадіологія та хірургія


Спіженко Н. Ю. 
Стереотаксична роботизована радіохірургія із застосуванням системи "КіберНіж" у лікуванні кавернозних ангіом головного мозку / Н. Ю. Спіженко, В. М. Бурик, Т. І. Чеботарьова, С. С. Мосійчук, О. А. Шараєвський, О. М. Гончарук // Ендоваскулярна нейрорентгенохірургія. - 2014. - № 2. - С. 11-18. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evnh_2014_2_4
Мета роботи - встановити показання до радіохірургічного лікування кавернозних ангіом (КА) головного мозку. Під нашим спостереженням перебували 10 хворих (6 жінок і 4 чоловіки) з КА, які пройшли курс стереотаксичної роботизованої радіохірургії (РХ) з використанням системи "КіберНіж" (CyberKnife G4, Accuray Inc., Sunnyvale, США) у МЦ "КіберКлініка Спіженка" у 2011 - 2013 рр. Вік хворих - від 18 до 36 років. У 7 хворих виявлено супратенторіальну локалізацію КА, у 3 - субтенторіальну. За ризиком розвитку кровотечі хворих розподілили на дві групи: з малим ризиком (асимптоматичні КА, КА з 1 крововиливом) - 6 хворих і з високим ризиком (2 і більше крововиливів) - 4 хворих. Зменшення розміру каверном після проведення РХ відзначено в усіх хворих. Основними критеріями успішного лікування КА є зменшення ризику розвитку кровотечі з кавернозної ангіоми, поліпшення клінічного стану хворого, зокрема регрес судомного синдрому, а також відсутність ускладнень після РХ. Кровотечу з КА зафіксовано в 1 хворого через 8 міс після РХ. Ризик кровотечі суттєво зменшується після латентного 2-річного періоду. У жодного з пролікованих хворих, яких спостерігали понад 24 міс, цього ускладнення не виявлено. В усіх хворих відзначено стабілізацію клінічного стану, у 4 хворих - зменшення кількості та тяжкості судомних нападів. В 1 пацієнта з епісиндромом судомні напади після РХ (тривалість спостереження - 12 міс) зникли. У пацієнтів також зменшились інтенсивність та частота головного болю. В 1 хворого спостерігали післяпроменевий некроз КА, який було проліковано медикоментозно (глюкокортикоїди, сечогінні). Лікувальний алгоритм КА розробляють, з урахуванням ступеня ризику кровотечі та розвитку значущого неврологічного дефіциту, локалізації КА, наявності в анамнезі крововиливів, а також стану та віку хворого і наявності супутньої патології.
  Повний текст PDF - 1.656 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Спіженко Н.
  • Бурик В.
  • Чеботарьова Т.
  • Мосійчук С.
  • Шараєвський О.
  • Гончарук О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Спіженко Н. Ю. Стереотаксична роботизована радіохірургія із застосуванням системи "КіберНіж" у лікуванні кавернозних ангіом головного мозку / Н. Ю. Спіженко, В. М. Бурик, Т. І. Чеботарьова, С. С. Мосійчук, О. А. Шараєвський, О. М. Гончарук // Ендоваскулярна нейрорентгенохірургія. - 2014. - № 2. - С. 11-18. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/evnh_2014_2_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Спіженко Н. Ю. (медичні науки)
  • Бурик Владислав Манолійович (медичні науки)
  • Мосійчук Станіслав Сергійович (медичні науки)
  • Гончарук Оксана Миколаївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського