Наукова періодика України Ендокринологія


Саєнко Я. А. 
Цереброваскулярна реактивність у хворих на цукровий діабет 1 типу з та без кардіоваскулярної вегетативної нейропатії / Я. А. Саєнко, Б. М. Маньковський, А. В. Коваленко, О. В. Ліхошапко // Ендокринологія. - 2013. - Т. 18, № 3. - С. 87-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/enkrl_2013_18_3_22
Мета роботи - дослідити показники цереброваскулярної реактивності у хворих на цукровий діабет (ЦД) 2 типу у порівнянні зі здоровими, за даними вазоконстрикторної та вазодилататорних функціональних проб. Обстежено 53 хворих на ЦД 2 типу і 50 відповідних за віком і статтю осіб без ЦД та клінічних ознак цереброваскулярної патології, які становили групу контролю. Показники церебральної гемодинаміки в середньомозковій артерії вивчено за допомогою методу транскраніальної допплерографії, що надало змогу дослідити лінійні параметри кровоплину та оцінити функцію центральних механізмів регуляції на приладі Elegra Siements (США). Для визначення цереброваскулярної реактивності використано функціональні проби: гіперкапнічну, холодову, ортостатичну, пробу з двостороннім стисканням та розтисканням кисті, гіпервентиляційну. Висновки: за допомогою допплерівського дослідження середньомозкової артерії головного мозку виявлено зниження швидкості церебрального кровоплину та погіршення цереброваскулярної реактивності у хворих на ЦД 2 типу, що може бути одним із чинників ризику розвитку хронічних та гострих порушень мозкового кровообігу у таких хворих.Встановлено, що у хворих на цукровий діабет (ЦД) І типу спостерігається зниження швидкості кровотоку в середньомозковій артерії. Коефіцієнт цереброваскулярної реактивності під час проведення функціональних проб у хворих на ЦД І типу є вірогідно нижчим у порівнянні з особами контрольної групи. Припущено, що погіршення цереброваскулярної реактивності може бути одним із чинників ризику розвитку порушень мозкового кровообігу у хворих на ЦД І типу.Установлено, что у больных сахарным диабетом (СД) І типа отмечается снижение скорости кровотока в среднемозговой артерии. Коэффициент цереброваскулярной реактивности при проведении функциональных проб у больных СД І типа достоверно ниже в сравнении с лицами контрольной группы. Предполагается, что ухудшение цереброваскулярной реактивности может быть одним из факторов риска развития нарушений мозгового кровообращения у больных СД І типа.It has been established that patients with type І diabetes mellitus had a lower blood flow velocity in the middle cerebral artery. The coefficient of cerebrovascular reactivity during functional tests is significantly lower in patients with type І diabetes compared to a control group. Such a deterioration of cerebrovascular reactivity is supposed to be one of the risk factors for misperfusion in patients with type І diabetes mellitus.
  Повний текст PDF - 72.971 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Саєнко Я.
  • Маньковський Б.
  • Коваленко А.
  • Ліхошапко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Саєнко Я. А. Цереброваскулярна реактивність у хворих на цукровий діабет 1 типу з та без кардіоваскулярної вегетативної нейропатії / Я. А. Саєнко, Б. М. Маньковський, А. В. Коваленко, О. В. Ліхошапко // Ендокринологія. - 2013. - Т. 18, № 3. - С. 87-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/enkrl_2013_18_3_22.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Саєнко Яніна Андріївна (медичні науки)
  • Маньковський Борис Микитович (медичні науки)
  • Коваленко Андрій Вячеславович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського