Наукова періодика України Мікросистеми, Електроніка та Акустика


Коржик О. В. 
Прийом звуку сферичним електропружним перетворювачем з розрізними електродами (частина 2) / О. В. Коржик, О. М. Петріщев, Н. В. Богданова // Electronics and communications. - 2015. - Т. 20, № 1. - С. 57-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/eisv_2015_20_1_10
На основі електропружної моделі сферичного п'єзокерамічного перетворювача у вигляді тонкої п'єзокерамічної оболонки, яку розміщено в перехідному шарі пружного матеріалу, розв'язано задачу про прийом звукових хвиль для випадку повного електродування активної поверхні перетворювача. Виконано постановку задачі прийому та одержано аналітичний розв'язок для основних фізичних полів з врахуванням зв'язаності системи робоче середовище - шар - оболонка.На базі електропружної моделі поодинокого сферичного п'єзокерамічного перетворювача у вигляді суцільної тонкої п'єзокерамічної оболонки з розрізними електродами - розв'язано задачу прийому в наскрізній постановці. Електродування подано парою симетричних напівсферичних електродів, які розділено по екватору сфери та навантажено на окремі незалежні електричні опори.На основі результатів розв'язання наскрізної задачі про прийом звуку сферичним електропружним перетворювачем з розрізними електродами, який представлено у вигляді суцільної тонкої п'єзокерамічної оболонки, отримано вирази для відшукання невідомих коефіцієнтів центрально-симетричних та вісесиметричних складових повного розв'язку задачі. Електродування надано парою симетричних напівсферичних електродів, які розділено по екватору сфери та навантажено на окремі незалежні електричні опори.На основі результатів розв'язання наскрізної задачі про прийом звуку сферичним електропружним перетворювачем з розрізними електродами, який представлено у вигляді суцільної тонкої п'єзокерамічної оболонки, та одержаних виразів для відшукання невідомих коефіцієнтів центрально-симетричних та вісесиметричних складових повного розв'язку задачі показано напрямки адитивної обробки вихідних електричних сигналів для отримання певної просторової вибірковості. Електродування надано парою симетричних напівсферичних електродів, які розділено по екватору сфери та навантажено на окремі незалежні електричні опори.
  Повний текст PDF - 284.443 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Коржик О.
  • Петріщев О.
  • Богданова Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Коржик О. В. Прийом звуку сферичним електропружним перетворювачем з розрізними електродами (частина 2) / О. В. Коржик, О. М. Петріщев, Н. В. Богданова // Electronics and communications. - 2015. - Т. 20, № 1. - С. 57-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/eisv_2015_20_1_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Коржик Олексій Володимирович (технічні науки)
  • Богданова Наталія Володимирівна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського