Наукова періодика України Експериментальна і клінічна медицина


Шевченко А. Н. 
Патогенетическое обоснование использования натрия нуклеината для профилактики хронического воспаления / А. Н. Шевченко, Л. И. Коваленко // Експериментальна і клінічна медицина. - 2014. - № 4. - С. 111-118. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/eikm_2014_4_22
Встановлено, що застосування натрію нуклеїнату за вторинного хронічного запалення сприяє зменшенню інфільтрації запальної тканини гранулоцитами протягом усього періоду дослідження. Інфільтрація моноцитами і лімфоцитами в більш ранні терміни посилюється, а в більш пізні терміни знижується, що свідчить про зменшення хронізації запалення. Зміни клітинного складу вогнища запалення на його периферії під впливом натрію нуклеїнату відповідають таким в центрі, проте менш виражені. У разі запалення на тлі застосування натрію нуклеїнату в порівнянні з природним перебігом процесу в ранні терміни відбувається більше вимивання клітин з кісткового мозку в кров, більш виражена, а в більш пізні терміни менш виражена активація гемопоезу. Лейкоцитарна реакція периферичної крові в більш ранні терміни виражена більше, а в більш пізні - менше. Функціональна активність нейтрофілів периферичної крові за даними активності маркерних ферментів менша. Активність моноцитів і лімфоцитів у більш ранні терміни запалення вища, а в більш пізні - нижча. Одержані результати вказують на можливість і доцільність використання натрію нуклеїнату для профілактики хронічного запалення.Установлено, что применение натрия нуклеината при вторичном хроническом воспалении приводит к уменьшению инфильтрации воспаленной ткани гранулоцитами в течение всего периода иссследования. Инфильтрация моноцитами и лимфоцитами в более ранние сроки усиливается, а в более поздние сроки снижается, что свидетельствует об уменьшении хронизации воспаления. Изменения клеточного состава очага воспаления на его периферии под влиянием натрия нуклеината соответствуют таковым в центре, однако менее выражены. При воспалении на фоне применения натрия нуклеината по сравнению с естественным течением процесса в ранние сроки происходит большее вымывание клеток из костного мозга в кровь, более выраженная, а в более поздние сроки менее выраженная активация гемопоэза. Лейкоцитарная реакция периферической крови в более ранние сроки выражена больше, а в более поздние - меньше. Функциональная активность нейтрофилов периферической крови по данным активности маркерных ферментов меньше. Активность моноцитов и лимфоцитов в более ранние сроки воспаления выше, а в более поздние - ниже. Полученные результаты указывают на возможность и целесообразность использования натрия нуклеината для профилактики хронического воспаления.
  Повний текст PDF - 278.802 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шевченко А.
  • Коваленко Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шевченко А. Н. Патогенетическое обоснование использования натрия нуклеината для профилактики хронического воспаления / А. Н. Шевченко, Л. И. Коваленко // Експериментальна і клінічна медицина. - 2014. - № 4. - С. 111-118. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/eikm_2014_4_22.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шевченко Олександр Миколайович (медичні науки)
  • Шевченко Олександр Миколайович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського