Наукова періодика України Експериментальна і клінічна медицина


Каджоян А. В. 
Значення онкомаркерів у діагностиці та лікуванні недрібноклітинного раку легені. (Огляд літератури) / А. В. Каджоян // Експериментальна і клінічна медицина. - 2013. - № 3. - С. 123-129. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/eikm_2013_3_23
Зазначено, що на сьогодні ні одна з 200 сполук, які використовуються як пухлинно-асоційовані маркери за різних локалізацій раку, не відповідає повною мірою критеріям "ідеального" онкомаркера. Раково-ембріональний антиген (PEA) та фрагмент цитокератину 19 (Cyfra 21-1) рекомендовано до застосування Європейською групою з онкомаркерів та є найбільш чутливими і специфічними у разі недрібноклітинного раку легені (НДКРЛ). PEA і Cyfra 21-1 у сироватці крові у разі НДКРЛ можуть застосовуватися з метою скринінгу, ранньої та диференційної діагностики, моніторингу перебігу захворювання й ефективності проведеного лікування, у тому числі для своєчасної корекції лікувальної тактики. Також їх використання можливе для тривалого спостереження за хворими з метою раннього доклінічного виявлення рецидиву, генералізації захворювання та одержання прогностичної інформації. Через відсутність чітких стандартів застосування онкомаркерів сироватки крові у хворих з НДКРЛ необхідно подальше дослідження обгрунтованості призначення пухлинно-асоційованих маркерів.Отмечено, что в настоящее время ни одно из известных 200 соединений, которые используют в качестве опухолево-ассоциированных маркеров при различных локализациях рака, не отвечает в полной мере критериям "идеального" онкомаркера. Раково-эмбриональный антиген (РЭФ) и фрагмент цитокератина 19 (Cyfra 21-1) рекомендованы к применению Европейской группой по онкомаркерам и являются наиболее чувствительными и специфичными при немелкоклеточном раке легкого (НМКРЛ). РЭА и Cyfra 21-1 в сыворотке крови при НМКРЛ определяются с целью скрининга, ранней и дифференциальной диагностики, мониторинга течения заболевания и эффективности проводимого лечения, в том числе для своевременной коррекции лечебной тактики. Также их применение возможно для длительного наблюдения за больными с целью раннего доклинического выявления рецидива, генерализации заболевания и получения прогностической информации. Ввиду отсутствия четких стандартов применения онкомаркеров сыворотки крови у больных с НМКРЛ необходимо дальнейшее исследование обоснованности назначения опухолево-ассоциированных маркеров.
  Повний текст PDF - 262.527 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Каджоян А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Каджоян А. В. Значення онкомаркерів у діагностиці та лікуванні недрібноклітинного раку легені. (Огляд літератури) / А. В. Каджоян // Експериментальна і клінічна медицина. - 2013. - № 3. - С. 123-129. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/eikm_2013_3_23.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Каджоян Артем Валерійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського