Наукова періодика України East European journal of physics


Maslov V. 
Improvement of Properties of Self-Injected and Accelerated Electron Bunch by Laser Pulse in Plasma, Using Pulse Precursor / V. Maslov, D. Bondar, I. Levchuk, I. Onishchenko // East european journal of physics. - 2019. - No 2. - С. 64-68. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/eejph_2019_2_12
Зазначено, що прискорюючі поля в звичайних лінійних прискорювачах обмежені ~100 мВ/м. Прискорення у плазмі забезпечує прискорюючі поля, які на кілька порядків більше, ніж у звичайних прискорювачах. У зв'язку з успішним розвитком лазерних технологій, лазерно-плазмові прискорювачі зараз викликають великий інтерес. За минуле десятиліття успішні експерименти по лазерному прискоренню електронів у плазмі кільватерним полем підтвердили перспективність цього прискорення. Зроблено припущення, що великі прискорюючі поля в лазерно-плазмових прискорювачах надають змогу зменшити розмір і знизити вартість прискорювачів. Інша важлива перевага лазерно-плазмових прискорювачів полягає в тому, що вони можуть створювати короткі електронні згустки великої енергії. Продемонстровано електронні згустки з невеликим розкидом по енергії за взаємодії інтенсивних лазерних імпульсів з плазмою. Вивчено самоінжекцію електронних згустків у кільватерній порожнині, яка генерується інтенсивним лазерним імпульсом у щільній плазмі. Завдяки нещодавно розвиненій компактній лазерній технології можна генерувати 100-ПВт лазерні одноперіодні фемтосекундні імпульси. За допомогою потужного фемтосекундного лазерного імпульсу можна генерувати когерентний рентгенівський імпульс. Професор Т. Тадзіма запропонував використовувати ці когерентні рентгенівські імпульси для прискорення частинок. Коли такий рентгенівський імпульс інжектується в кристал, він взаємодіє з електронною плазмою металевої щільності і ідеально підходить для лазерного кільватерного прискорення. Під час числового моделювання авторів, виконаного на основі ідеї професора Т. Тадзіми, за збудження кільватерного поля рентгенівським лазерним імпульсом в електронній плазмі металевої густини було одержано прискорююче поле кілька ТВ/м. У разі лазерного прискорення самоінжектованного згустку електронів кільватерним полем у плазмі важливо сформувати згусток з невеликим розкидом по енергії і невеликим розміром. У даній роботі числовим моделюванням показано, що певний імпульс-передвісник, що рухається перед основним лазерним імпульсом, контролює властивості самоінжектованного згустку і забезпечує за певних умов малий розкид по енергії і малий розмір самоінжектованого і прискореного електронного згустку.
  Повний текст PDF - 1.381 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Maslov V.
  • Bondar D.
  • Levchuk I.
  • Onishchenko I.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Maslov V. Improvement of Properties of Self-Injected and Accelerated Electron Bunch by Laser Pulse in Plasma, Using Pulse Precursor / V. Maslov, D. Bondar, I. Levchuk, I. Onishchenko // East european journal of physics. - 2019. - No 2. - С. 64-68. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/eejph_2019_2_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Маслов Володимир Петрович (технічні науки)
  • Оніщенко Іван Миколайович (1936–) (фізико-математичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського