Наукова періодика України Економічний вісник університету


Коваль С. В. 
Здійснення автоматизації бухгалтерського обліку аграрних підприємств на засадах впровадження нових програмних продуктів і моделей / С. В. Коваль // Економічний вісник університету. - 2019. - Вип. 42. - С. 12-18. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2019_42_4
Предмет дослідження - теоретичні й практичні аспекти автоматизації бухгалтерського обліку в аграрних та інших підприємствах країни шляхом впровадження інноваційних програмних продуктів і моделей. Серед них виділяються інформаційно-довідкові системи, автоматизовані облікові реєстри, імітаційні фінансові моделі та ін. Мета роботи - визначення переваг, виявлення чинників та обгрунтування інноваційних інструментів (програмних продуктів, моделей, систем, ін.) і механізмів (структуризація інформації, облікової роботи, ін.) здійснення автоматизації бухгалтерського обліку аграрних підприємств. Методологічна основа - наукові праці вітчизняних та зарубіжних вчених та нормативно-правові акти з питань ведення бухгалтерського обліку, його організації та порядку, впровадження інформаційних технологій у його здійснення. Методична база - загальнонаукові економічні методи, в тому числі такі як історичний, структурний аналіз та синтез, монографічний, порівняльний аналіз, а також спеціальні облікові методи й програмні продукти. Розкриті наукові та практичні засади автоматизації обліку на основі його програмного забезпечення в аграрних підприємствах і організаціях України. Його впровадження сприятиме удосконаленню управління ними, підвищення фінансово-економічної стійкості, ефективності й конкурентоспроможності діяльності. Обгрунтовані перспективи впровадження нових інформаційних технологій, що базуються на сучасних програмних продуктах. Висновки й результати статті можуть бути використані у навчально-науковому процесі економічних факультетів вищих навчальних закладів. Єх доцільно передати для практичного використання в бухгалтерських службах або підрозділах аграрних підприємств, для їх менеджменту з метою удосконалення діяльності, здійснення ціноутворення, адміністрування податків, підвищення фінансово-економічної стійкості тощо. Висновки: використання інноваційної техніко-технологічної бази дозволяє значно прискорити облікові роботи за рахунок заміни численних рутинних операцій, їх обробки в рамках програмних продуктів. Систему обліку необхідно організаційно-технологічно структуризувати в процесі автоматизації шляхом виділення бізнес-процесів підприємства і взаємозв'язків між ними. Їх аналіз дає чітку картину про те, що і як має бути враховано з метою отримання достовірної та адекватної інформації. Побудований подібним чином формат облікових даних служить основою для технічної обробки в рамках сучасних програмних продуктів. Визначені організаційно-технічні заходи-етапи впровадження автоматизованих систем управління - необхідні для успішного проведення процесу і відповідності отриманого результату визнаним стандартам якості. Обгрунтуванням для виділення і проведення розглянутих етапів у процесі створення єдиної інформаційної системи діяльності підприємства служать численні теоретичні обгрунтування та практичні дані, отримані в результаті досліджень і аналізу прикладів впроваджень.
  Повний текст PDF - 559.263 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Коваль С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Коваль С. В. Здійснення автоматизації бухгалтерського обліку аграрних підприємств на засадах впровадження нових програмних продуктів і моделей / С. В. Коваль // Економічний вісник університету. - 2019. - Вип. 42. - С. 12-18. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2019_42_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Коваль Світлана Вікторівна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського