Наукова періодика України Економічний вісник університету


Каневська І. М. 
Проблеми і перспективи фінансування проектів відновлювальної енергетики в Україні / І. М. Каневська, С. В. Уманець // Економічний вісник університету. - 2019. - Вип. 42. - С. 150-157. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2019_42_19
Визначено загальні проблеми вітчизняної відновлювальної енергетики такі як неефективне використання енергоресурсів; постійне збільшення цін на паливно-енергетичні ресурси; відсутність стабільного енергозабезпечення; уповільнене будівництво і введення в експлуатацію "альтернативних" електростанцій; складний процес отримання енергооб'єктом "зеленого" тарифу в Національній комісії; сезонне будівництво сонячних станцій (навесні перед сонячним періодом, або восени - перед зимою), яке потребує великих земельних ділянок та ін. Визначено проблеми у сфері фінансування відновлювальної енергетики: обмеженість у фінансових ресурсах; відсутність ефективних механізмів трансформації заощаджень населення в інвестиції; високий рівень інвестиційних ризиків; недосконала податкова система; нерозвиненість ринку корпоративних цінних паперів. Доведено, що першочерговим завданням є саме перспективи фінансування проектів відновлювальної енергетики, які необхідно збільшувати. Проаналізовано останні дослідження і публікації у сфері фінансування відновлювальної енергетики. Визначено, що невирішеними залишаються як загальні, так і часткові проблеми фінансування проектів відновлювальної енергетики в Україні, зокрема перспективи подальшого їх розвитку. Досліджено проблеми і перспективи фінансування проектів відновлювальної енергетики в Україні, а також розробка практичних рекомендацій щодо розвитку вітчизняної відновлювальної енергетики. Використано системний підхід, порівняльний аналіз, економіко-статистичний і абстрактно-логічний методи. Окреслено головні напрями розвитку енергетичного забезпечення України через регіональні проекти, стратегії та тактики. Виокремлено найбільш значущі економічні фактори, що впливають на енергоефективність України такі як тарифна політика держави у сфері паливно-енергетичних ресурсів; фіскальна політика держави в галузі енергозбереження; політика постачальницької паливно-енергетичної організації; фінансові методи мотивації підвищення енергоефективності; інвестиційні можливості. Узагальнено види основних технологій відновлювальної енергетики в Україні. Проаналізовано енергоспоживання на основі відновлюваних джерел енергії та загальний обсяг енергії від відновлюваних джерел в Україні за три роки. Запропоновано модель фінансово-економічного механізму державного регулювання розвитку відновлювальної енергетики України, який забезпечить енергетичну автономію і екологічну безпеку країни.
  Повний текст PDF - 850.446 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Каневська І.
  • Уманець С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Каневська І. М. Проблеми і перспективи фінансування проектів відновлювальної енергетики в Україні / І. М. Каневська, С. В. Уманець // Економічний вісник університету. - 2019. - Вип. 42. - С. 150-157. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2019_42_19.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Уманець Сергій Володимирович (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського