Наукова періодика України Економічний вісник університету


Макаренко П. М. 
Інноваційно-інвестиційне забезпечення потенціалу стійкого розвитку аграрних підприємств / П. М. Макаренко, В. І. Пілявський // Економічний вісник університету. - 2019. - Вип. 41. - С. 29-35. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2019_41_6
Предмет дослідження - теоретичні й практичні аспекти формування, використання та відтворення потенціалу стійкого розвитку аграрних підприємств на засадах інноваційно-інвестиційного забезпечення. Мета роботи - виявлення особливостей та конкурентних переваг інноваційно-інвестиційного забезпечення потенціалу стійкого розвитку аграрних підприємств та обгрунтування інструментів і засобів його удосконалення на перспективу. Методологічна основа - загальнонаукові, так і спеціальні методи наукового пізнання. Використані методи: діалектичний, монографічний, історичний, системноструктурного аналізу й синтезу, економічного порівняння, проблемно- та програмно-цільового підходів. Обгрунтована актуальність інноваційно-інвестиційних інструментів, засобів та методів і моделей відтворення й збільшення потенціалу стійкого розвитку аграрних підприємств. Виявлено зміст інноваційно-інвестиційної діяльності та її вплив на ресурсокористування, а також здійснення ресурсного забезпечення як зворотного процесу. Здійснено оцінку основних проявів, проблем та тенденцій розвитку вказаних дій. Розроблено механізми та форми здійснення інноваційно-інвестиційного забезпечення потенціалу стійкого розвитку. Визначено засоби системного управління його удосконаленням на перспективу. Висновки й результати статті можуть бути використані у навчально-науковому процесі економічних факультетів вищих навчальних закладів. Їх доцільно передати для практичного використання в управлінні аграрними підприємствами, насамперед, ресурсним потенціалом їх розвитку. Висновки: збереження та посилення інноваційно-інвестиційного забезпечення стійкого розвитку аграрних підприємств пов'язане як з відновленням темпів економічного зростання, що забезпечує попит на наукомістку продукцію, так і з формуванням інноваційного супроводу аграрного виробництва, що доводять результати науково-технічної діяльності до практичного використання, а також організацій, що обслуговують ринок інноваційних послуг. Визначено, що управління інноваційною діяльністю агроформувань полягає в тому, що сукупність операцій і процедур впливу керуючої підсистеми на керовану здійснюється в межах організаційно-економічних структур, в яких організаційно-економічний механізм управління є складним і багатоаспектним утворенням. Управління інноваційно-інвестиційною діяльністю має охоплювати й сферу управлінської діяльності, безпосередньо пов'язану з використанням конкретних системних елементів і важелів управління: інноваційно-інвестиційного проектування, індикативного планування; маркетингових і ресурсних стратегій та ін.
  Повний текст PDF - 558.032 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Макаренко П.
  • Пілявський В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Макаренко П. М. Інноваційно-інвестиційне забезпечення потенціалу стійкого розвитку аграрних підприємств / П. М. Макаренко, В. І. Пілявський // Економічний вісник університету. - 2019. - Вип. 41. - С. 29-35. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2019_41_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Макаренко Петро Миколайович (1949–) (економічні науки)
  • Пілявський Володимир Ілліч (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського