Наукова періодика України Економічний вісник університету


Kalinkova S. 
Measuring the competitiveness of post-socialist countries / S. Kalinkova // Економічний вісник університету. - 2019. - Вип. 41. - С. 90-98. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2019_41_13
Розвиток країни (економічної, соціальної та екологічної) найбільшою мірою визначається політичною системою, в рамках якої для розвитку цієї країни. Як пряме відображення рівня розвитку нації вважається його конкурентоспроможність. З цієї причини дане дослідження спрямоване на вивчення і аналіз національної конкурентоспроможності країн трансформуються системи управління від соціалізму до демократії. Говорячи про конкурентоспроможність, незважаючи на численні дослідження, ще й досі немає єдиного визначення, яке найкраще описує цю концепцію. Відправною точкою для дослідження є висвітлення методології, що використовується для вимірювання конкурентоспроможності країн, - методології Всесвітнього економічного форуму. Уточнена методологія, на основі якої формується застосований індекс, є основою для проведення дослідження щодо надання та аналізу результатів, досягнутих постсоціалістичними країнами, які підлягали дослідженню за останні 10 років. Викладення основного матеріалу (результати роботи). Увага спрямована на наступні країни: Вірменія, Албанія, Болгарія, Естонія, Латвія, Литва, Румунія, Росія, Словаччина, Україна та Чехія. Індекс глобальної конкурентоспроможності нації оцінюється показниками в 12 областях, згрупованими в 3 субіндекси. Субіндекс "Базові (фундаментальні) фактори" включає показники по групах: інститути; інфраструктура; макроекономічна стабільність; здоров'я і початкова освіта. Субіндекс "Фактори, що підвищують ефективність" включає в себе групи показників: вища освіта та професійна підготовка; ефективність ринків товарів і послуг; ефективність ринку праці; розвиненість фінансового ринку; технологічна готовність і розмір ринку. Субіндекс "інновації та розвиток" включає показники по групах "конкурентоспроможність компаній" та "інноваційний потенціал". Висновки: різні країни досягають свого розвитку різними темпами, залежно від переваг, які вони мають для досягнення конкурентоспроможності. В результаті дослідження можна зробити висновок, що постсоціалістичні країни сьогодні мають позитивну тенденцію у сфері конкурентоспроможності.
  Повний текст PDF - 1.173 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Kalinkova S.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Kalinkova S. Measuring the competitiveness of post-socialist countries / S. Kalinkova // Економічний вісник університету. - 2019. - Вип. 41. - С. 90-98. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2019_41_13.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського