Наукова періодика України Економічний вісник університету


Козарезенко Л. В. 
Теоретико-методологічні засади дослідження ефективності інвестицій в освіту / Л. В. Козарезенко // Економічний вісник університету. - 2019. - Вип. 40. - С. 41-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2019_40_8
Предмет дослідження - методологія обчислення ефективності інвестицій у сферу освіти на державному та приватному рівнях. Мета роботи - дослідження й узагальнення теоретико-методологічних аспектів дослідження ефективності інвестицій в освіту на державному та приватному рівнях. Методи, що було використано у процесі дослідження: метод порівняльного аналізу, узагальнення, статистичний. В методиці оцінки ефективності інвестицій в освіту має бути врахований факт, що ефективність освіти є комплексною категорією, структура і зміст якої може відображатися різними формами прояву, а саме: за сферою: економічні і соціальні, за рівнем, на якому реалізуються: мікро-, макроекономічні та міжнародні; за суб'єктами, що одержують вигоди: внутрішні (для безпосередніх учасників освітнього процесу) та зовнішні (для "третіх осіб"). Разом з тим, ефективність функціонування освітньої сфери визначається різноплановими чинниками, а саме: соціальні: рівень доходів, демографічна ситуація, державна політика зайнятості; економічні: система оподаткування, модель фінансування освіти (співвідношення державних і приватних витрат), інвестиційна політика уряду в освітній сфері, цінова політика в освітній сфері; політико-правові: рівень корупції, політична ситуація в країні, національні особливості системи освіти. Аналіз особливостей функціонування освітньої сфери України показав стримуючий характер її розвитку, що, передусім, пов'язано із недоліками у процесі державного регулювання сфери освітніх послуг, саме тому врахування сучасних тенденцій розвитку освіти має бути покладено в основу нової сучасної методики оцінки ефективності капіталовкладень в освіту. Галузь застосування результатів: Міністерство освіти і науки України, Міністерство фінансів України, Міністерство економічного розвитку та торгівлі України. Висновки: виявлені переваги та недоліки існуючих методик і відсутність загальноприйнятої методики визначення ефективності освіти, а також суттєво відмінні результати оцінок, одержаних раніше різними авторами та зроблені ними висновки потребують вдосконалення існуючих або розробки сучасної методології обчислення ефективності освіти, що є предметом подальших досліджень.
  Повний текст PDF - 788.714 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Козарезенко Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Козарезенко Л. В. Теоретико-методологічні засади дослідження ефективності інвестицій в освіту / Л. В. Козарезенко // Економічний вісник університету. - 2019. - Вип. 40. - С. 41-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2019_40_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Козарезенко Людмила Володимирівна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського